Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad šiuo metu ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į savo teritorinę ligonių kasą, kad jiems būtų atsiųstas šią kortelę pakeičiantis sertifikatas?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ką turėtų žinoti būsimi tėvai

Laukiatės kūdikio? Jums be abejo teks naudotis medicininėmis paslaugomis, tad ar viską žinote apie savo teises ir pareigas?

Pirmiausia pasitikrinkite, ar esate drausta privalomuoju sveikatos draudimu.

Labai svarbu suprasti, kad kiekvienas asmuo turi pats pasirūpinti sveikatos draudimu, tai nėra vien valstybės rūpestis. Turime pagalvoti, kas mumis rūpinsis, kai prireiks medicininių paslaugų.

Jeigu Jūs dirbate ir darbiniai santykiai nenutrūks gimdymo ir pirmaisiais kūdikio auginimo metais, vadinasi, esate drausta Privalomuoju sveikatos draudimu.

Jei laukiatės kūdikio ir niekur nedirbate, nerimauti, ar bus jums suteiktos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos, neverta, tik reikia apsilankyti teritorinėje ligonių kasoje su asmens tapatybės ir nėštumą patvirtinančiais dokumentais.

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, valstybės lėšomis draudžiamos nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančios moterys nėštumo laikotarpiu, t. y. 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienas po gimdymo. Toliau auginant vaiką iki 8 metų, vienas iš tėvų ar įtėvių gali rinktis, kuris bus draudžiamas valstybės lėšomis. Jeigu šeimoje auga du ar daugiau vaikų, vienas iš tėvų ar įtėvių gali būti draudžiamas valstybės lėšomis, kol vyriausiam vaikui sukaks 18 metų. Tačiau šiuo atveju, tas iš tėvų, kuris neturi kitokio draudimo ir nori būti draudžiamas valstybės lėšomis, turi atvykti į teritorinę ligonių kasą su savo tapatybės dokumentais ir vaiko gimimo liudijimu.

Jūsų vaikas, kol jam sukaks 18 metų, irgi bus draudžiamas valstybės.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas