Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad internetu galite pasitikrinti savo draudimo privalomuoju sveikatos draudimu galiojimą, užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę, sužinoti apie Jums suteiktas kompensuojamąsias medicinos paslaugas ir vaistus bei dar daugiau?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Kada aštuoniolikmečiams nebereikia vykti į ligonių kasą patvirtinti draustumo

Anksčiau ne vienas vidurinėje mokykloje besimokantis aštuoniolikmetis, atvykęs į gydymo įstaigą, sužinodavo, kad jis negali gauti nemokamų sveikatos priežiūros paslaugų, nes registro sistemoje nėra duomenų apie jo draustumą. Pagal Lietuvos sveikatos draudimo įstatymą, visi vaikai, kol jiems nesukako 18 metų, draudžiami kaip nepilnamečiai. Jeigu sulaukęs aštuoniolikos metų asmuo dar mokosi, jis yra draudžiamas valstybės lėšomis. Remiantis Sveikatos draudimo įstatymu, Lietuvos bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviai yra draudžiami valstybės lėšomis, kol mokosi, tačiau duomenys apie besimokančius pilnamečius asmenis savaime į registro informaciją nepatenka. Iki šių metų visi vidurinėse profesinėse ar aukštesniosiose mokyklose besimokantys aštuoniolikmečiai turėdavo ateiti į teritorinę ligonių kasą ir pristatyti pažymą, patvirtinančią, kad jie mokosi. Informacinės technologijos nuolat tobulėja, ir dabar mokymo įstaigos jau pačios turi galimybę perduodi informaciją. Rugsėjo pradžioje Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras pasipildė duomenimis iš Švietimo informacinių technologijų centro tvarkomo Mokinių registro. Šie duomenys nuolat atnaujinami.

Pradėjus veikti Mokinių registrui, automatiniu būdu nuolat gaunami duomenys apie pilnamečius moksleivius. Dabar šiems moksleiviams nebereikia prašyti pažymų mokyklose ir kreiptis į teritorines ligonių kasas. Mokinių registro darbuotojai yra atsakingi už tai, kad Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrui būtų teikiami visi reikiami duomenys, ir atsako už duomenų tikslumą. Kol kas dar pasitaiko atvejų, kai į Mokinių registro duomenų bazę neįregistruojami kai kurie mokyklų moksleiviai, tad šių duomenų nėra ir Draudžiamųjų registre. Kodėl taip atsitinka? Ką tokiu atveju reikia daryti? Jei aštuoniolikos metų sulaukusiam moksleiviui tenka kreiptis į gydymo įstaigą arba jam reikia gauti Europos sveikatos draudimo kortelę, o jo mokykla nepateikė duomenų, tai pažymą apie moksleivio mokymąsi į teritorinę ligonių kasą teks atnešti pačiam moksleiviui. Kad dėl šios priežasties nekiltų kokių nors neaiškumų, pirmiausia moksleiviams siūloma pasitikrinti, ar jų mokslo įstaiga pateikė duomenis Mokinių registrui, ir tik tada kreiptis į teritorinę ligonių kasą. Informacija teikiama ir Vilniaus teritorinės ligoninių kasos telefonais: (8 5) 266 1339, 8 800 20040.

Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras nuolat atnaujinamas duomenimis iš Gyventojų registro, „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Lietuvos darbo biržos ir kitų valstybės institucijų, aukštųjų mokyklų. Šis registras suteikia galimybę greitai gauti informaciją apie asmens draustumą. Jis itin svarbus gydymo įstaigoms, teritorinėms ligonių kasoms, gyventojams. Juk tuo atveju, kai nuolatinis mūsų šalies gyventojas nėra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, už medicinos paslaugas (išskyrus būtinąją pagalbą) turi mokėti jis pats pagal nustatytus bazinius paslaugų įkainius.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas