Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Priimtomis pataisomis kompensuojamuosius vaistus įgijo teisę gauti daugiau skurdžiai gyvenančių asmenų Atnaujinta 2021-01-18 (Archyvinė informacija)

Seimas pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teiktoms Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-82), sudarydamas sąlygas paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones padengimą užtikrinti didesniam mažiausias pajamas gaunančių asmenų skaičiui.

„Prezidento siūlomas naujas teisinis reguliavimas galėtų užtikrinti pacientų priemokos kompensavimo sąlygų taiklumą, adekvatumą ir iš esmės atitikti faktinėms absoliutų skurdą patiriančių asmenų pajamoms. Tai yra gana svarbu, nes tai padėtų užtikrinti, kad socialinės atskirties ir skurdo mažinimo politikos tikslai būtų įgyvendinti efektyviau, tai sudarytų ir socialiai teisingesnes, ir galbūt taiklesnes prielaidas minimalių socialinių garantijų užtikrinimui bei sudarytų sąlygas pacientų priemokoms už kompensuojamus vaistus ir įvairias medicinos pagalbos priemones, kad jas gautų mažiausias pajamas gaunantys asmenys“, – pritarti pataisoms kvietė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Atsižvelgiant į tai, kad minimalių vartojimo poreikių dydis yra suprantamas kaip absoliutaus skurdo riba, vertinant pacientų mažiausias pajamas nuspręsta taikyti ne 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio ribą, kaip yra šiuo metu, bet 100 proc. atitinkantį pajamų dydį. Taip pat pajamas vertinti ne pagal praėjusių metų, bet pagal einamųjų metų faktinį absoliutaus skurdo lygį. 2021 metais šis lygis sieks 260 eurų.

Įstatymui pritarė 120, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

Pataisos įsigalios 2021 m. kovo 1 d.

 


 

Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.
Daugiau infografikų rasite čia.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas