Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad sulaukus tam tikro amžiaus pagal 5 prevencines programas galima nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos ir krūties vėžio?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ministrų kabinetas pritarė patobulintam PSDF biudžeto projektui Atnaujinta 2020-12-17 (Archyvinė informacija)

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta patikslintam 2021 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Planuojama, kad kitąmet jis sieks beveik 2,5 mlrd. eurų. Rytoj projektas bus pristatytas Seime.

Patobulintame 2021 m. PSDF biudžeto projekte daugiau kaip 108 mln. eurų papildomų lėšų numatyta skirti asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui, ortopedijos technikos priemonėms, taip pat sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms. Taip pat buvo patikslintos „Sodros" administruojamos privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumos (jos didėja 18 mln. eurų) bei valstybės biudžeto asignavimai PSDF biudžetui (didėja apie 90 mln. eurų ir iš viso numatoma, kad jie ateinančiais metais sudarys 204 mln. eurų). Istorinė akimirka – po ilgos pertraukos valstybės deleguotoms funkcijoms (pvz., greitajai medicinos pagalbai, ortopedijos techninėms priemonėms, imunoprofilaktikos programai, kt.) vykdyti Vyriausybė lėšų 2021 m. PSDF biudžeto projekte numatė tiek, kiek jų realiai reikia jų vykdymo finansavimui užtikrinti (vien šiais metais joms finansuoti numatoma išleisti per 118 mln. eurų).

Be kita ko, patobulintame projekte numatytos lėšos asmens sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, išlaidoms, susijusioms su šių įstaigų darbuotojų, organizuojančių ir (ar) teikiančių teritorijoje, kurioje paskelbtas karantinas, sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdančių epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, darbo užmokesčio padidinimu, kompensuoti.

Pagal patikslintą projektą PSDF biudžeto išlaidos turėtų sudaryti beveik 2,5 mlrd. eurų, t. y. – jos būtų 374,3 mln. eurų didesnės, nei numatyta 2020 m. biudžete. Taip pat tai – 108 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta pirminiame PSDF biudžeto projekte. Prognozuojama, kad kitų metų pradžioje PSDF biudžeto rezervas turėtų sudaryti 227,6 mln. eurų.

Pagal siūlomą patikslintą projektą 2021 m. PSDF biudžeto pajamas sudarys:

- privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, administruojamos „Sodros" – 1 535 mln. eurų;

- valstybės biudžeto įmokos už apdraustuosius, draudžiamus valstybės lėšomis – daugiau nei 700 mln. eurų;

- valstybės biudžeto asignavimai – 204 mln. eurų;

- kitos PSDF pajamos – apie 39 mln. eurų.

Kitų metų PSDF biudžeto patobulintame projekte, palyginti su 2020 m. Seimo patvirtintu PSDF biudžeto planu, 190 mln. eurų (12,6 proc.) didesnės išlaidos numatytos sveikatos priežiūros paslaugoms, 91,6 mln. eurų (25,5 proc.) daugiau bus skirta vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti, 34 mln. eurų (53,3 proc.) augs finansavimas medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui, apie 3 mln. eurų (22,5 proc.) didės išlaidos ortopedijos techninėms priemonėms.

Ypatingą dėmesį ketinama skirti prevencinėms programoms, žmonių skatinimui jose dalyvauti, taip pat finansuoti kitas PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos programas. .

 

Piktochart nuotr.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas