Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pagalba regos negalią turintiesiems: pradedami kompensuoti modernesni akies protezai Atnaujinta 2020-11-12 (Archyvinė informacija)

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems asmenims, kuriems reikalingi akies protezai, nuo šiol bus kompensuojami modernesni protezai. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamų akies protezų bazinė kaina nuo lapkričio pradžios padidėjo daugiau kaip 120 eurų ir iš viso siekia 520 eurų.

2021 metais akies protezams kompensuoti naujomis bazinėmis kainomis iš PSDF numatoma papildomai skirti 60,5 tūkst. eurų. Prognozuojama, kad per metus apdraustiesiems gali būti pritaikyta apie 510 vienetų tokių protezų. Šiais metais šių priemonių gamybos ir jų pritaikymo išlaidoms padengti iš PSDF skirta 193 tūkst. eurų. Akies protezų bazinės kainos apdraustiesiems kompensuojamos 100 procentų.

„Nuo šiol žmonės, kuriems reikia akies protezų, turės daugiau galimybių. Didesnė kompensuojamoji suma leis kompensuoti modernesnius, patogesnius protezus, o tai pagelbės regos negalią turintiesiems lengviau integruotis kasdieniame gyvenime" – sako Valstybinė ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Medicinos priemonių kompensavimo skyriaus vedėjas Giedrius Baranauskas.

Pasak jo, VLK dėl apdraustųjų aprūpinimo akies protezais yra sudariusi sutartis su 2 įmonėmis. Todėl, nesant didelio pasirinkimo, žmonės dėl protezo gamybos ir pritaikymo neretai vyksta į kitas Europos Sąjungos šalis. „Pernai dėl tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų, susijusių su akies protezų įsigijimu, kompensavimo į ligonių kasas kreipėsi 7 apdraustieji, akies protezų, kuriuos žmonės pirko savo lėšomis, kainos svyravo nuo 450 iki 600 eurų", – sako G. Baranauskas.

Kompensuojamųjų ortopedijos techninių priemonių ir jų bazinių kainų sąrašą nustato sveikatos apsaugos ministras, įvertinęs VLK ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuomones. PSDF lėšomis kompensuojamų ortopedijos technikos priemonių bazinės kainos perskaičiuojamos ne rečiau kaip kas trejus metus. Akies protezai bazinėmis kainomis (balais) pradėti kompensuoti nuo 2017 metų sausio 1 dienos.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas