Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad tam tikro amžiaus apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu gali nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Privalomasis sveikatos draudimas dabar ypač aktualus Atnaujinta 2020-08-12 (Archyvinė informacija)

Vilniaus gatvėmis kursuoja autobusas su informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) – Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) sostinės gyventojams ir svečiams primena apie jo svarbą ir garantijas. 

Vilniaus TLK kiekvienais metais skatina gyventojus atkreipti dėmesį į svarbius su PSD susijusius aspektus, pasitelkdama viešąjį transportą. Šiemet, kai sveikatos tema aktuali kaip niekada, gyventojams primenama, kad apdraustiesiems PSD užtikrina galimybę gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

PSDF biudžeto lėšomis yra apmokamos apdraustiesiems teikiamos būtinosios medicinos pagalbos, šeimos gydytojo ir gydytojų specialistų, odontologų, reabilitacijos bei prevencinių programų paslaugos, taip pat gydymas ligoninėse, jei apdraustieji kreipiasi į viešąją ar privačią gydymo įstaigą, kuri sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl jiems reikiamų paslaugų. PSD neapdrausti asmenys (nemokantys PSD įmokos ar už kuriuos jos nemoka darbdavys arba valstybė) už medicinos paslaugas, išskyrus būtinąją pagalbą, turi susimokėti patys.

Vilniaus TLK taip pat primena, kad, norint gydytis ir dėl to neturėti nenumatytų išlaidų, svarbu būti tikriems, jog draudimas PSD galioja. Jo galiojimą būtina pasitikrinti esant gyvenimo pokyčių – baigus mokyklą ar studijas, pakeitus darbą, pradėjus dirbti savarankiškai ar kitais panašiais atvejais. 

PSD galiojimą galima pasitikrinti Vilniaus TLK interneto svetainės skiltyje „Pasitikrinkite“ pasirinkus „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu?“ arba kreipiantis į savo teritorinę ligonių kasą. Neapdrausti PSD gyventojai turėtų nedelsdami juo pasirūpinti.

 


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas