Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Kompensuojamasis dantų protezavimas atidėtas. Ką daryti? Atnaujinta 2020-04-09 (Archyvinė informacija)

Karantino dėl koronaviruso metu nuotoliniu būdu dirbančių ligonių kasų telefono linijos ir elektroninis paštas kaista nuo gyventojų paklausimų dėl sveikatos draudimo ir atidėtų medicinos paslaugų. Vienas rūpimiausių klausimų, kurių sulaukia Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) šiuo laikotarpiu, yra kompensuojamasis dantų protezavimas.

Dantų protezavimo išlaidos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis yra kompensuojamos pensininkams, neįgaliesiems, vaikams, žmonėms, kurie gydėsi burnos, veido ir žandikaulių onkologines ligas. Taigi didžioji dalis priklauso pažeidžiamiausioms grupėms, kurias siekiama visokeriopai apsaugoti nuo koronaviruso, todėl ir šios odontologijos paslaugos neteikiamos. Tačiau gyventojai tebėra įtraukti ir toliau įtraukiami į šių paslaugų eilę, kuri pernai sutrumpėjo net iki 4 kartų ir po karantino vėl pajudės automatiškai – gyventojams nieko papildomai daryti nereikia.

Šiuo metu ligonių kasos intensyviai dirba nuotoliniu būdu, todėl, kaip ir anksčiau, žmones, kurie iki karantino yra pateikę prašymą įtraukti juos į laukiančiųjų dantų protezavimo eilę, į ją įrašo. Informacija apie tai su eilės numeriu šiems gyventojams pranešama jų prašyme nurodytu būdu  – paštu arba elektroniniu paštu.

Šalyje vėl pradėjus teikti planines sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant kompensuojamąjį dantų protezavimą, gyventojai, kuriems pranešta apie atėjusią eilę, įprasta tvarka galės kreiptis į pasirinktą asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kuri turi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo. Pradėti protezuotis dantis ir baigti protezavimą gyventojai turi per 3 metus, tad laiko tikrai pakaks.

Gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 metų terminas jau besibaigiantis arba baigėsi karantino metu, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino trukmę.

Svarbu tai, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos visada yra kompensuojamos tik gavus TLK pažymą apie atėjusią eilę protezuotis dantis. Žmonės, kurie nelaukdami šio pranešimo nustatyta tvarka jau susiprotezavo dantis savo lėšomis, bet dar nespėjo kreiptis dėl išlaidų kompensavimo, pateikti TLK kompensacijos prašymą ir išlaidas patvirtinančius dokumentus galės po karantino. Kita galimybė – atsiųsti šiuos dokumentus registruotu paštu. Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojai juos gali atsiųsti adresu: Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius.

Jei pasikeitė dantis susiprotezavusio asmens banko sąskaita, į kurią turi būti pervesta kompensacija, atsiųsti prašymą pervesti pinigus į kitą (patikslintą) sąskaitą jis gali ne tik paštu, bet ir elektroniniu paštu. Vilniaus TLK zonos gyventojai tokį prašymą turėtų siųsti adresu vitlk@vlk.lt.  

Vilniaus TLK ragina gyventojus būti atsakingus, likti namuose (ir per Velykas) – planuotas medicinos paslaugas jie gaus situacijai dėl koronaviruso pasikeitus. Pradėjusieji protezuotis dantis galės jį tęsti, o norintieji pradėti protezavimą – kreiptis į gydytoją odontologą poliklinikoje, kurioje yra prisirašę, dėl šių paslaugų poreikio nustatymo ir jį nustačius ten pat pateikti prašymą įtraukti į eilę.

 

 

Išsami informacija apie kompensuojamojo dantų protezavimo tvarką, šias paslaugas teikiančias gydymo įstaigas ir eilę Vilniaus TLK veiklos zonoje, pateikiama www.vilniaustlk.lt skiltyje „Gyventojams“ –> „Dantų protezavimo paslaugos“: „Paslaugų gavimo tvarka“ / „Įstaigų sąrašas“ / „Dantų protezavimo eilės“.

Nuorodų ir kontaktų sąrašas, kuriame greitai galima rasti svarbiausią oficialią ir patikimą informaciją apie koronavirusą, karantiną bei rekomendacijas, pateikiamas ČIA.

 


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas