Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Svarbu esantiems užsienyje: ligonių kasos ragina nedelsiant susisiekti dėl medicinos pagalbos Atnaujinta 2020-03-23 (Archyvinė informacija)

Ligonių kasos Europoje esančius gyventojus, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, ragina nedelsiant pasirūpinti reikiamais dokumentais medicininei pagalbai gauti. Dalis šiuo metu esančiųjų svetur iš Lietuvos išvyko nepasirūpinę Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Specialistai ragina nedelsiant susisiekti ligonių kasų bendruoju el. paštu info@vlk.lt tam, kad gyventojams operatyviai galima būtų išsiųsti ESDK pakeičiančius sertifikatus.

„Ligonių kasos pasirengusios nedelsiant persiųsti visiems Europoje esantiems gyventojams  sertifikatus elektroniniu paštu, kurie įrodys draustumą privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje. Tai esame pasirengę daryti ir savaitgalį. Antraip – apdraustiesiems gali tekti mokėti už medicininę pagalbą iš savo kišenės", – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius (VLK) Gintaras Kacevičius.

Pasak VLK vadovo, daliai žmonių sertifikatai jau buvo siunčiami pastarosiomis dienomis, tačiau vis dar sulaukiama naujų prašymų. Į ligonių kasas besikreipiantys Lietuvos apdraustieji Europos Sąjungos (ES) šalyse skundžiasi karščiavimu, kitais sveikatos negalavimais, klausia, kur kreiptis, tačiau neturi su savimi galiojančių ESDK kortelių.

Dėl ekstremalios situacijos ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, turintys ESDK, ir toliau gali naudotis jos teikiamomis garantijomis. Šis dokumentas patvirtina apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo ES, Europos ekonominės erdvės šalyse, Jungtinėje Karalystėje ir Šveicarijos Konfederacijoje metu.

VLK atkreipia gyventojų dėmesį į tai, kad sertifikatas yra lygiai tokią pačią galią turintis dokumentas, kuris lygiai taip pat kaip ir ESDK, patvirtina asmens draustumą ir garantuoja būtinosios medicinos pagalbos apmokėjimą tokiomis pačios sąlygomis.

Galiojančiomis kortelėmis iš viso šiuo metu yra pasirūpinę beveik 600 tūkst. Lietuvos gyventojų.

 

 

Svarbiausius dalykus apie Europos sveikatos draudimo kortelę galite sužinoti čia.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas