Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Rimvydas Valatka: Kovo 11-oji nėra ir negali būti istorija, ji nesibaigė ir negali baigtis Atnaujinta 2020-03-10 (Archyvinė informacija)

Kovo 11-osios išvakarėse Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje žurnalistas, publicistas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Rimvydas Valatka su įstaigos darbuotojais dalijosi prisiminimais ir įžvalgomis apie pastarąjį Lietuvos trisdešimtmetį pasaulio kontekste.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) kvietimu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga įstaigoje susitikęs su darbuotojais garsus skvarbių, aštrių tekstų autorius R. Valatka 1990 m. kovo įvykius netikėtai palygino su Evangelijos tekstu: „Pradžioje buvo Žodis. Tas Žodis buvo pas Dievą, ir Žodis buvo Dievas.“ Tai, pasak svečio, ir įvyko prieš trisdešimtmetį, kai „parašėme tekstuką, pakėlėme rankas, kažkas pasiūlė pasirašyti...“ – ir tada „žodis buvo Dievas – kitą rytą milicija, kuri buvo pavaldi Maskvai, pradeda gyventi pagal tą žodį“.

Šimtus interviu davęs žurnalistas R. Valatka, nė neklausiamas atsakė į kone visų nuolat užduodamą klausimą dėl to, ar už tokią Lietuvą kovojome. „Taip, šimtu procentų taip, nes imperatyvas tuo metu buvo tik vienas – laisva Lietuva,“ – sakė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras.  

R. Valatka apibendrino per tris Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečius padarytas klaidas ir tai, kas buvo ir yra gerai. Net jam, skeptikui, žvelgiant iš anų laikų perspektyvos tai, ką dabar turime, yra neįtikėtina: daug nuveikta, esame Europos Sąjungoje („turtingiausiųjų klube“), kaip įmanoma saugūs, augame ekonomiškai. Vienintelis minusas – vidinis žmonių nusiteikimas, nematymas, kad net nepakankamai dirbdami vis tiek gyvename gerai. Taigi – turime džiaugtis.

Svečias kalbėjo apie kitų šalių raidą, daug dėmesio skirdamas demokratijai. „Demokratija tvirkina žmones. Demokratija yra geriausia valdžios forma, bet ją gavę žmonės labai greitai pamiršta diktatūrą“, – sakė R. Valatka, atkreipdamas dėmesį, kad demokratijai tapus „drungnai“, žmonėms aptingus, ateina diktatūra. Dabartinei demokratijai reikia naujų sprendimų.

Prisimindamas 1990-uosius Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras pabrėžė, kad „Kovo 11-oji nėra ir negali būti istorija, ji nesibaigė ir negali baigtis“. Kovo 11 dienos rytą turime prisiminti  paprastą ir kartu baisų dalyką, „kad pasaulis gali būti ir be Lietuvos“, kaip jau yra buvę. Ir pasaulis gali būti ne tik be Lietuvos, bet ir be Europos, netgi be demokratijos.

Svečio nuomone, jei dabar neturime kitų sprendimų, visada tai galėtų būti išsilavinimas ir darbas – sunkus ir visą gyvenimą, nes daryti tik tai, kas patogu ir malonu, yra pavojinga visuomenės būsena. Gal sprendimas gali būti ir atsitiktinumas – juk atsitiktinumai kartais pasuka pasaulį visiškai kita, nei tikėtasi, kryptimi.

„Galbūt mus išgelbės atsitiktinumas, nes jis yra didelis dalykas. Noriu palinkėti jums kitus trisdešimt metų laisvoje Lietuvoje, kad turėtumėte daug gražių atsitiktinumų – nuo meilės iki draugų, pinigų“, – vienos svarbiausių Lietuvai šventės proga Vilniaus TLK darbuotojams palinkėjo R. Valatka.

Pasak Vilniaus TLK Administravimo skyriaus vedėjos Gintarės Rakštienės, įstaigoje dirba labai smalsūs ir aktyvūs žmonės, todėl svarbiausių švenčių proga rengiami susitikimai su garsiausiais, daug šaliai nusipelniusiais, intelektu, žiniomis ir patirtimi stebinančiais asmenimis, darbuotojams visada yra reikšminga motyvacinė dovana, kartu suteikianti šventei dar didesnio išskirtinumo.

 Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas