Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Suformuota komisija, vertinsianti pacientams padarytą žalą Atnaujinta 2020-01-10 (Archyvinė informacija)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naujai sudarytą Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (Žalos komisija), vertinsiančią pacientams padarytą žalą pagal naująjį „žalos be kaltės modelį“. Joje dirbs 7 nariai, deleguoti institucijų ir pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų.

Patvirtinta, kad Komisiją sudarys Lietuvos gydytojų sąjungos Tarybos narė Daiva Brogienė, Lietuvos hematologų draugijos narė Rita Čekauskienė, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ narys Martynas Davidonis, Lietuvos pacientų forumo pirmininkė Ieva Drėgvienė, Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekonomikos departamento Statistikos ir analizės skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė, taip pat – Inga Skutkevičiūtė – SAM Teisės skyriaus vyriausioji specialistė bei Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) narė Vitalija Šumauskienė.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, „žalos be kaltės“ modelis visiškai naujas Lietuvoje, kurio išties laukė ir medikai, pacientai, tad šiai komisijai keliami svarbūs uždaviniai. Dėl tos priežasties joje dirbs žmonės, turintys ir reikalingą patirtį, ir atitinkantys reputacijai keliamus reikalavimus.

„Patvirtinau komisiją, kuri ypatingai svarbi tam, kad „žalos be kaltės“ modelis veiktų pilna apimtimi ir pacientai tikrai galėtų paprasčiau ir greičiau gauti kompensaciją, kai jų sveikatai gydymo įstaigoje padaryta žala. Neabejoju, kad laikydamiesi aiškumo ir skaidrumo reikalavimų, iškeltų šios komisijos veiklai, jos nariai skirs savo žinias, kompetencijas ir jėgas tam, kad medicinoje iš esmės keistųsi požiūris į klaidas, kad jos būtų analizuojamos ir iš jų mokomasi siekiant geresnės paslaugų kokybės, o ne slepiamos. Drąsiai sakau, kad šio modelio įsigaliojimas Lietuvoje – istorinis lūžis“, – sako ministras A. Veryga.

SAM primena, kad Vyriausybė vakar posėdyje patvirtino taisykles, aiškiai numatančias tvarką, kaip pacientai turėtų kreiptis kompensacijos dėl jų sveikatai padarytos žalos. Vyriausybės nutarimu patvirtintoje tvarkoje numatyti žalos vertinimo ir jos dydžio nustatymo kriterijai, detalizuojama neišvengiama žala, taip pat komisijos sprendimų priėmimo, kreipimosi į ekspertus žalos priežastims ir mastui įvertinti tvarka.

 

SAM Spaudos tarnyba


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas