Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Kunigas R. Doveika: Kalėdos yra ir meilės šventė, o meilė labiausiai nemėgsta pavėluoti Atnaujinta 2019-12-23 (Archyvinė informacija)
Vilniaus TLK nuotr.

Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje (TLK) apsilankęs Vilniaus šv. Juozapo (Pilaitės) parapijos kunigas Ričardas Doveika priminė, kas svarbu tiek laukiant šv. Kalėdų, tiek jas švenčiant, tiek bet kurią kitą kiekvieno žmogaus gyvenimo dieną. Šiemet, administracijos kvietimu įstaigoje apsilankius šiam kunigui, šventės laukimas darbuotojams tapo ypač įsimintinas.

Pasak su Vilniaus TLK darbuotojais prieš Kalėdas įstaigoje susitikusio kunigo R. Doveikos, gruodis yra pilnas gražių krikščioniškų tradicijų ir papročių. Kartu tai gali būti ir įtampos, skubėjimo, konkuravimo, madų, santykių ir neištesėtų žodžių bei mainų mėnuo. Visgi šis laikas vis tiek visada turi savo turinį, kurį svečias pakvietė pamėginti išlukštenti, atsimenant, kas įvyko (juk Kalėdos – atsiminimo įvykis), ir svarbiausia – atsakant į klausimą kodėl.

„Džiaugiuosi, kad mes čia, įstaigoje, vadovų dėka susitikę galime kalbėtis apie Kalėdų turinį. Tai pati didžiausia dovana jums, darbuotojams, pati didžiausia investicija“, – sakė kunigas R. Doveika, kviesdamas šį chaotišką mėnesį pasitelkus atmintį irtis į gelmę.

Atkreipdamas dėmesį į nuolat skubantiems šio dešimtmečio žmonėms būdingą itin sutrumpėjusį Kalėdų laukimą ir šventimą, kuris prasideda jau mėnesio pradžioje ant eglutės pakabinus žaisliuką, kunigas R. Doveika kalbėjo apie tai, kas gali nutikti pamiršus šios šventės turinį.

Dažnai gruodis tampa didžiausio išlaidavimo ar psichologinių problemų sprendimo metas, kai bandoma parodyti, kad „galime tai sau leisti“. Tai gali būti ir dramatiškas laikas, kai sudūžta idealios šeimos iliuzija, įsliūkina mintis, kad „aš esu nevykėlis – Kalėdas švęsiu vienas, prie Kūčių stalo sėsiu išsiskyręs, mano vaikai išvažiavo, mano žmogus nusižudė, mane išdavė, mane paliko. Šis metas rizikingas, nes viskas užkelta ant kartelės – kaip pas kitus, nieko asmeniško“.

Visgi, kunigo R. Doveikos žodžiais, Kalėdos prašo vienintelio dalyko – drąsos asmeniškai jas patirti. Turėtume išgyventi tą tikrą įvykį tokie, kokie esame, bent tądien neneigdami, nesigėdydami to, kas mes ir kur. Taip pat svarbu suvokti, kad „kalėdinė dovana yra ne ta, kuriai turi pasiimti paskolą. Kalėdinė dovana turi sukelti šypseną. Jos esmė – ne turinys, o tai, kad aš galvoju apie tave“, – pabrėžė kunigas R. Doveika.

Susirinkusiems Vilniaus TLK darbuotojams svečias priminė, kaip svarbu išmokti tikėti kitu žmogumi, nugyventi dieną nepastūmus kito, prie tradicinio Kūčių stalo sukalbėti maldą už savo tėvynę ir mylėti tada, kai tik turi tokią galimybę.

„Kalėdos yra ir meilės šventė, o meilė labiausiai nemėgsta pavėluoti, – sakė kunigas R. Doveika. – Kūčių vakarą, per Kalėdas jūs tikrai turite žmogų, kuriam galėtumėte pasakyti patį gražiausią palinkėjimą: „Aš šiandien nepavėlavau mylėti tavęs“. Tai yra šios religinės šventės pagrindų pagrindas. Nuoširdžiai linkiu jums pasakyti šitą sakinį ir jį išgirsti. Tai yra Kalėdos.“

Vilniaus TLK direktorius Vytautas Mockus ir Administravimo skyriaus vedėja Gintarė Rakštienė dėkojo kunigui R. Doveikai už laiką, skirtą įstaigos darbuotojams, ir gilias įžvalgas.

„Labai džiaugiamės, kad net šiuo intensyviu prieššventiniu laikotarpiu kunigas Ričardas Doveika skyrė mums valandą, kuriai pasibaigus didelės dalies darbuotojų akyse pasirodė ašaros. Vadinasi, kunigas pristabdė beatodairišką mūsų lėkimą, suteikė galimybę nerti į Kalėdų ir gyvenimo gelmę, išlukštenant šios šventės turinį. Esame dėkingi svečiui ir tikime, kad ši dovana darbuotojams suteiks drąsos asmeniškai patirti Kalėdas, kaip to linkėjo kunigas“, – po renginio sakė G. Rakštienė.

 


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.

 

Vilniaus TLK nuotr.

Vilniaus TLK nuotr.

Vilniaus TLK nuotr.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas