Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Apie kompensuojamąjį dantų protezavimą Trakuose: kaip gauti šias paslaugas Atnaujinta 2019-11-22 (Archyvinė informacija)
Vilniaus TLK atstovė N. Neverovskienė Trakų neįgaliųjų užimtumo centre. Nuotr. Nidos Bancevičienės

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovė VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre pristatė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas. Kalbėta ir apie Europos sveikatos draudimo kortelę.

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistė Nijolė Neverovskienė, atvykusi Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojų supažindinti su šiemet atnaujinta PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamo dantų protezavimo tvarka, iš karto sulaukė didelio susidomėjimo ir klausimų. Centro lankytojai teiravosi, kas ir kaip gali gauti šias paslaugas, ar odontologo patikrinimas ir įtraukimas į dantų protezavimo paslaugų laukimo eilę nekainuoja.

Vilniaus TLK atstovė paaiškino, kad kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas gali gauti neįgalieji, pensininkai, vaikai ir žmonės, kurie gydėsi burnos, veido ir žandikaulių onkologines ligas. Šie pacientai, norėdami gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas, pirmiausia turėtų kreiptis į gydytoją odontologą gydymo įstaigoje, kurioje jie yra prisirašę.

Gydytojas odontologas nustato, ar paciento dantų būklė atitinka indikacijas šioms paslaugoms gauti. Pacientas, gavęs gydytojo odontologo patvirtinimą, kad dantų protezavimo paslaugos reikalingos, toje pat gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs, pateikia prašymą įtraukti jį į laukiančiųjų sąrašą. Už visa tai pacientams, turintiems teisę į kompensuojamąjį dantų protezavimą, mokėti nereikia.

 

 

N. Neverovskienė pasidžiaugė, kad šiemet Trakų r. savivaldybėje dvigubai sutrumpėjo laukimo dantų protezavimo laikas. Taip pat atkreipė dėmesį, kad į sąrašą gauti dantų protezavimo paslaugas įtraukti senatvės pensijos amžiaus sulaukę žmonės ir neįgalieji gali pasirinkti: laukti, kol ateis eilė ir jie bus pakviesti gauti šias paslaugas, arba nelaukti šio kvietimo, protezuotis dantis už savo pinigus ir vėliau kreiptis į TLK dėl išlaidų kompensavimo.

Abiem atvejais dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidos kompensuojamos atėjus eilei – kai nustatyta tvarka žmogus įgyja teisę į šią kompensaciją. Svarbu tai, kad, gavus TLK pažymą apie atėjusią eilę gauti dantų protezavimo paslaugas, pradėti juos protezuotis ir baigti protezavimą pacientai turi per trejus metus.

Vilniaus TLK specialistė papasakojo ir apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri apdraustiesiems nemokamai išduodama TLK. ESDK turėtojai, keliaudami Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse, taip pat Šveicarijos konfederacijoje gauna visiškai arba iš dalies kompensuojamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai lankosi šiose šalyse, tad jau kitą dieną po susitikimo atvyko į Vilniaus TLK atstovybę Trakuose užsisakyti ir pasiimti ESDK. Juos N. Neverovskienė darkart paragino kreiptis į odontologą, sudariusį sutartį su TLK, dėl kompensuojamojo dantų protezavimo, jei tik šių paslaugų reikia.

 


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas