Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Su Šalčininkų pradinukais – apie šeimos gydytoją, skiepus ir kitus ligų prevencijos būdus Atnaujinta 2019-09-23 (Archyvinė informacija)

Vos prasidėjus naujiesiems mokslo metams Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) tęsia ilgametę tradiciją skleisti informaciją apie sveikatą ir ligų prevenciją ugdymo įstaigose. Šiuo tikslu apsilankyta ir Šalčininkų specialiojoje mokykloje.

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistė Alina Šilobrit su Šalčininkų specialiosios mokyklos pradinių klasių moksleiviais kalbėjosi apie higienos ir sveikos gyvensenos svarbą užkertant kelią ligoms, būtinybę lankytis pas šeimos gydytoją, ligų prevenciją skiepais ir kitomis priemonėmis.

„Vaikai daug laiko praleidžia kartu vienose patalpose, lankosi žmonių gausiose vietose, todėl tikimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis yra nemenka. Dalį šių pavojingų ligų galima valdyti skiepais, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšomis. Žinodami, kad kartais vaikai nepagrįstai bijo gydytojų, o ypač – skiepų, susitinkame su moksleiviais apie tai pasikalbėti. Juk žinios gali išties sumažinti šią baimę,“ – sako A. Šilobrit.


A. Šilobrit su Šalčininkų specialiosios mokyklos moksleiviais kalbėjosi apie ligų prevenciją. Violetos Rumiancevienės nuotr.

Sveikatos pamokėlės dalyviai ne tik apie tai pasikalbėjo – Vilniaus TLK atstovės ir Šalčininkų specialiosios mokyklos mokytojų padedami vaikai pasigamino Vilniaus TLK iniciatyva išleistas knygeles ligų prevenciją skatinančiomis ir nepagrįstas baimes sklaidančiomis temomis: „Sveikata ir sportas“, „Švara ir tvarka“, „Aš ir mano gydytoja“ bei „Skiepai – vaikų draugai“.  Vilniaus TLK knygučių dovanota ir būsimoms sveikatos pamokėlėms šioje mokykloje.

 


Vilniaus TLK primena, kad visi vaikai (nuo naujagimių iki 16 metų) skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, Haemophilus influenzae B tipo infekcijos, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, tymų, raudonukės, epideminio parotito, žmogaus papilomos viruso (ŽPV), B tipo meningokokinės infekcijos, rotovirusinės infekcijos. Vaikams, patenkantiems į rizikos grupes, kompensuojami ir skiepai nuo gripo. Dėl skiepų nepilnamečiai vaikai su tėvais ar teisėtais globėjais turi kreiptis į šeimos gydytoją.

 


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas