Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vaikams Elektrėnuose – apie dantų priežiūrą ir papildomą apsaugą juos dengiant silantu Atnaujinta 2019-05-30 (Archyvinė informacija)

Vilniaus teritorinė ligonių kasa tęsia edukacinių užsiėmimų su vaikais veiklą,  supažindindama juos su higienos, sveikos gyvensenos ir kitomis sveikatos temomis. Po susitikimo su įstaigos atstove šiemet Elektrėnų darželinukai atostogaus prisiminę ir daugiau sužinoję apie tinkamą dantų priežiūrą ir papildomą apsaugą juos dengiant silantu.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) specialistė Virginija Mickevičienė ir Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ ugdytiniai pokalbį apie tinkamą dantų priežiūrą pradėjo žaismingai – gamindami Vilniaus TLK iniciatyva sukurtą ir išleistą knygelę „Dantukų miestelis“.


Edukacinio užsiėmimo metu. Jurgitos Grisiūnienės nuotrauka.

Paskui, drauge skaitant pasigamintą knygelę, vaikams primintos pagrindinės dantų higienos taisyklės, jų būklei palanki mityba. Paprasta ir smagia pasakos kalba paaiškinta apie ėduonį, apsaugos nuo jo būdus, tarp kurių – dantų dengimas silantu.

Ši nuolatinius krūminius dantis nuo ėduonies apsauganti dantų dengimo silantu paslauga 6–14 metų vaikams yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Norint ja pasinaudoti, tėvams (globėjams) su šio amžiaus vaikais tereikia kreiptis į gydytoją odontologą ar burnos higienistą, dirbantį gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo.

Pasak V. Mickevičienės, vaikai yra labai aktyvūs ir smalsūs, todėl pravartu kuo anksčiau juos supažindinti su sveikatos priežiūra, jos priemonėmis bei galimybėmis. Kalbėti apie dantų priežiūrą ypač svarbu atsižvelgiant į augantį vaikų, kurių dantų būklė ne itin džiugina, skaičių. Tikimasi, kad naujienomis iš darželio bei knygele „Dantukų miestelis“ vaikai ir savo tėvams primins apie papildomą dantų apsaugos priemonę, kuria pasinaudoti vasara – ypač tinkamas laikas.


Edukacinio užsiėmimo metu. Jurgitos Grisiūnienės nuotrauka.

Vilniaus TLK vardu V. Mickevičienė grupei dovanojo ir knygelių „Švara ir tvarka“, kurią vaikai planuoja su auklėtoja pasigaminti, o namuose su šeima paskaityti. Visų Vilniaus TLK iniciatyva sukurtų ir išleistų knygelių elektronines versijas galima rasti čia.

 


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas