Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Lietuvos ir Latvijos specialistai aptarė šalių sveikatos priežiūros finansavimą Atnaujinta 2019-05-22 (Archyvinė informacija)
Susitikimo metu. VLK nuotrauka.

Gegužės 21-ąją Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos delegacija, vadovaujama šios tarnybos direktoriaus pavaduotojo Edgars Labsvirs. Susitikimo metu buvo apsikeista informacija apie sveikatos priežiūros finansavimo tobulinimą ir sveikatos priežiūros paslaugų bei vaistų prieinamumo užtikrinimą.

Delegaciją iš Latvijos priėmė VLK direktorius Gintaras Kacevičius, direktoriaus pavaduotoja Neringa Norkūnaitė, direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas. Susitikime su kolegomis iš Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos taip pat dalyvavo VLK Ekonomikos departamento, Paslaugų ekspertizės ir kontrolės, Vaistų kompensavimo ir Tarptautinių reikalų skyrių atstovai.


Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos delegacija, vadovaujama šios tarnybos direktoriaus pavaduotojo Edgars Labsvirs (viduryje). VLK nuotrauka.

Dvišalio susitikimo metu buvo pristatyta Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamų ir išlaidų dinamika, pateikta informacija apie PSD įmokų surinkimą, asmenų draustumo patikrinimą. Svečiai buvo supažindinti su sveikatos priežiūros įstaigų kontrolės procedūromis bei vaistų kompensavimo naujovėmis.


Pranešimą kolegoms iš Latvijos perskaitė VLK direktorius Gintaras Kacevičius. Kairėje – Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja Lina Noreikienė. VLK nuotrauka.

Kolegos iš Latvijos pristatė pastarųjų metų pokyčius sveikatos finansavimo srityje ir „žaliųjų koridorių" sistemą, užtikrinančią ankstyvą vėžio diagnostiką ir padedančią greičiau gauti gydymo paslaugas vėžiu sergantiems asmenims.

Latvijos delegacijos atstovus ypač domino vaistų kompensavimo naujovės ir naujų paslaugų priskyrimo PSDF biudžeto lėšomis apmokamoms paslaugoms tvarka. VLK direktorius G. Kacevičius pristatė Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus – naujų paslaugų įtraukimo į PSDF biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų sąrašą kriterijų nustatymą. VLK direktoriaus pavaduotoja N. Norkūnaitė pristatė vaistų bazinių kainų nustatymo principus ir kitas 2017–2019 m. įgyvendintas priemones, padėjusias sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų priemokas, pasidalijo naujų priemonių taikymo šioje srityje planais.

Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos specialistai domėjosi Lietuvoje diegiama elektronine pacientų registravimo gydymo įstaigose sistema ir šios sistemos teikiamomis paslaugų laukimo eilių valdymo galimybėmis.

Numatoma, kad kitas panašaus formato dvišalis specialistų susitikimas įvyks šių metų rudenį Rygoje.Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas