Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Europos dienos šventėje – apie saugesnes keliones su Europos sveikatos draudimo kortele Atnaujinta 2019-05-13 (Archyvinė informacija)

Dauguma Lietuvos gyventojų žino, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu kelionių po Europą metu garantuojamos kompensuojamosios būtinosios medicinos pagalbos paslaugos. Tereikia turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kurią nemokamai galima gauti teritorinėse ligonių kasose. Artėjant atostogų sezonui, apie šią kortelę gyventojams priminė Vilniaus teritorinės ligonių kasos atstovės šių metų Europos dienos šventėje. 

Savaitgalį sostinėje vykusioje Europos dienos šventėje, kuri organizuota minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 15 metų sukaktį, tradiciškai dalyvavo Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK).  Tarp kitų valstybės institucijų, pristatančių savo veiklą, Lukiškių aikštėje įrengtame stende „mES sveiki ir apdrausti“ Vilniaus TLK atstovės Justina Babilčiūtė ir Lina Gudaitienė stendo lankytojams pasakojo apie Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) suteikiamas garantijas.

Specialistės priminė, kad ESDK turėtojai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, laikinai viešėdami bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių (Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje) bei Šveicarijoje, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kurių išlaidos visiškai arba iš dalies apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Stendo lankytojai galėjo ne tik sužinoti ar prisiminti apie ESDK naudą, svarbius šios kortelės išdavimo bei naudojimo aspektus, bet ir ją įsigyti – pateikus asmens tapatybės dokumentą ir užpildžius anketą, tereikėjo užsukti į arti esančią Vilniaus TLK (Liauksmino g. 6, Vilnius) ir nemokamai atsiimti užsisakytą kortelę.

„Gyventojai noriai naudojosi galimybe greitai ir patogiai gauti ESDK – šiemet Europos dienos šventės šeštadienį Vilniaus TLK ši kortelė buvo išduota 86 gyventojams. Įprastai gegužės mėnesį šeštadieniais išduodama apie 50 kortelių,“ – sako Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja J. Babilčiūtė.

Šventėje gyventojai taip pat galėjo dalyvauti Vilniaus TLK viktorinoje, užpildydami klausimyną apie Europos Sąjungą ir ESDK, pasitarti kitais privalomojo sveikatos draudimo klausimais.

Vilniaus TLK specialistai kviečia gyventojus pasirūpinti saugesnėmis vasaros kelionėmis, įsigyjant ESDK. Taip pat primena, kad ši kortelė Vilniaus TLK (Liauksmino g. 6, Vilnius) įprastai išduodama ar pakeičiama nemokamai tą pačią dieną, tam tikromis aplinkybėmis – ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Užpildytą prašymą galima pateikti sau patogiausiu būdu – atvykus į teritorinę ligonių kasą, internetu (per el. valdžios portalą), taip pat paštu ar faksu. ESDK gali naudotis tik apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Vilniaus TLK nuotr.

Vilniaus TLK nuotr.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas