Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK ekspertai kartu su Lietuvos banko atstovais aptarė IT klausimus Atnaujinta 2019-04-23 (Archyvinė informacija)
Susitikimo metu. Iš kairės į dešinę: Lietuvos banko Organizacijos tarnybos Informacinių technologijų departamento direktorius Andrius Ženčius, Apskaitos departamento direktorė Lina Našlėnienė, Apskaitos departamento projektų vadovė Snieguolė Gabrilavičienė, Apskaitos politikos ir atskaitomybės skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Daubarienė. VLK nuotrauka.

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Lietuvos banko atstovai, kurie domėjosi VLK įdiegtomis informacinėmis technologijomis (IT), taip pat buvo pasikeista aktualia informacija IT priežiūros klausimais.

Susitikimo metu VLK Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjas Saulius Štarolis pristatė VLK IT tinklą, papasakojo apie jo naudotojus, plėtros perspektyvas. VLK valdo 19 informacinių sistemų, iš jų 5 – valstybinės. Visos jos reikalauja nuolatinės techninės priežiūros, savalaikio atnaujinimo, saugos užtikrinimo.

Ligonių kasų valdomos informacinės sistemos yra reikalingos ne vien ligonių kasoms. IT pasitarnauja sklandžiam, operatyviam institucijų darbui, duomenų apsikeitimui ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos šalyse.

„Šiandien negalėtume įsivaizduoti privalomojo sveikatos draudimo be Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro, privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „Sveidra", kuri nuolat technologiškai pertvarkoma, tobulinama. Na, o šiuo metu vykdomas šios sistemos modernizavimas",– sakė S. Štarolis.

Pasak jo, ligonių kasų darbuotojai jau ne vienerius metus kasdien naudojasi Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto valdymo reikmėms – finansų apskaitai tvarkyti – Finansų valdymo ir apskaitos informacine sistema, Europos Sąjungos duomenų mainų, Eilių valdymo, Dokumentų valdymo ir kitomis informacinėmis sistemomis.


VLK Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjas Saulius Štarolis (kairėje) pristatė VLK IT tinklą. Viduryje – VLK Apskaitos skyriaus vedėja Regina Andriuškienė, dešinėje – Informacinių technologijų departamento direktorius Aurimas Baliukevičius. VLK nuotrauka.

„Šiais laikais jau neįsivaizduojamas popierinių dokumentų siuntimas paštu ar jų gabenimas – visus reikalingus duomenis tiek medikas, tiek pacientas gali rasti savo kompiuteryje",– teigė S. Štarolis.

Pasak jo, VLK užduotis – užtikrinti, kad kuo daugiau reikalingų duomenų kiekvienas žmogus rastų VLK informacinėse sistemose ir saugiai jais naudotųsi. „Mums svarbu, kad gyventojams informacija apie PSDF biudžeto lėšomis suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, įsigytus vaistus ir medicinos pagalbos priemones būtų pateikiama nemokamai, saugiai ir prieinamai",– sakė S. Štarolis.

Šiuo metu internetu gyventojams pasiekiamos šios elektroninės paslaugos:
Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas