Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ekskliuzyvinė medikų ir pacientų paroda atkeliavo į Lietuvos pajūrį Atnaujinta 2019-04-18 (Archyvinė informacija)

Jau daugiau nei metus po visą Lietuvą keliaujanti unikali fotodrobių ekspozicija „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje" pasiekė Lietuvos pajūrio kraštą. Pasak organizatorių – Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo – paroda unikali tuo, kad joje galima pamatyti, kaip prieš 100 metų atrodė pacientų bei gydytojų bendravimas.

Gyventojai šią parodą šiuo metu kviečiami apžiūrėti Skuode, Respublikinės Klaipėdos ligoninės filiale. Vėliau nuotraukos bus eksponuojamos – Klaipėdos sveikatos priežiūros centre, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Atsigręžti į įstoriją ir pavartyti Lietuvos medicinos gyvenimo nuotraukų albumą jau spėjo didžioji dalis Lietuvos medikų bei pacientų: ne tik sostinės gydymo įstaigose, bet ir Kauno, Šiaulių, Alytaus, Anykščių, Kupiškio, Rokiškio, Šalčininkų, Ukmergės, Švenčionių, Marijampolės, Garliavos sveikatos priežiūros įstaigose.

„Tad Klaipėdos krašto medikus, pacientus ir jais besirūpinančiuosius kviečiame rasti laiko šiems unikaliems kadrams apžiūrėti. Tai puiki galimybė pamatyti ankstesnių laikų medikus, jų darbo kasdienybę. Bus nepaprastai įdomu palyginti, kaip neatpažįstamai pasikeitė sveikatos priežiūros sistema. Garantuojame, kad paroda nepaliks abejingų", – sakė VLK Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajevas.

Parodos nuotraukose – atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai. VLK ir LCVA darbuotojų pastangomis surengtoje parodoje galima rasti nuotraukų, iliustruojančių minėtu laikotarpiu padėtus rūpinimosi žmonių sveikata pagrindus ir atskleidžiančius to laikmečio medikų santykius su pacientais. Siekiama parodyti, kaip specifiniame gydymo įstaigos interjere, kuriame yra ne tik mediko kėdė ar paciento lova, bet ir įranga, instrumentai, jautėsi nuotraukose užfiksuoti žmonės.

Po įvairias gydymo įstaigas keliaujančioje ekspozicijoje 15 fotodrobių, kuriose pavaizduoti Kauno, Šiaulių, Kupiškio, Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos ligoninių ir kitų gydymo įstaigų medikai, medicinos seserys bei pacientai. Ekspozicija apima dalį nuotraukų iš virtualios archyvinių nuotraukų parodos „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje".

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas