Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Kova su Parkinsono liga: pernai tam prireikė beveik 5 mln. eurų Atnaujinta 2019-04-11 (Archyvinė informacija)
Kauno Parkinsono draugijos pirmininkas Vaclovas Tunaitis ir Vilniaus Parkinsono draugijos pirmininkas Kęstutis Čapkauskas. Draugijos nuotrauka

Pernai kovai su Parkinsono liga išleista 4,8 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tai – 14 proc. daugiau nei 2017 m., kai buvo panaudota per 4,17 mln. eurų. Šiandien minint Pasaulinę sergančiųjų Parkinsono liga dieną, VLK kartu su Lietuvos Parkinsono ligos draugija ragina nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją, jei tik įžvelgiami pirmieji ligos simptomai.

Privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems yra apmokamos visos reikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, įskaitant medicininę reabilitaciją, taip pat brangūs tyrimai bei procedūros. Pernai tam išleista daugiau nei 2,87 mln. eurų. Ligonių kasos Parkinsono liga sergantiesiems apmoka ne tik paslaugas, bet ir reikiamus vaistus. Šiuo metu kompensuojami devynių pavadinimų vaistiniai preparatai.

„Pernai beveik 11 tūkstančių pacientų, sergančių Parkinsono liga, vartojo kompensuojamuosius vaistus. Tam buvo išleista beveik 1,9 mln. eurų PSDF biudžeto lėšų. Galime pasidžiaugti, kad nuo praėjusių metų liepos mėnesio Parkinsono liga sergantiems gyventojams gerokai sumažėjo kompensuojamųjų vaistų priemokos – visi šiai ligai gydyti skirti vaistai jau kompensuojami 100 proc.", – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus patarėja Irma Medžiaušaitė.

VLK atstovės teigimu, gyventojai dėl sumažėjusių kompensuojamųjų vaistų priemokų pernai sutaupė daugiau kaip 220 tūkst. eurų.

Pasak Lietuvos Parkinsono ligos draugijos atstovų, šia liga dažniausiai susergama sulaukus 50-60 metų, tačiau linkę susirgti vis jaunesni žmonės. „Kartu su ligonių kasų specialistais raginame pastebėjus pirmuosius simptomus nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išduos siuntimą gydytojo neurologo konsultacijai", – sako draugijos atstovas Vaclovas Tunaitis.

Lietuvos Parkinsono ligos draugija ir ligonių kasos kviečia sergančius žmones ir jų artimuosius rūpimus klausimus apie ligonių kasų kompensuojamas paslaugas ir gydymą teikti info@vlk.lt arba telefonu 8 5 232 2222. Taip pat aktualią informaciją bei savitarpio paramą, pagalbą galima gauti Lietuvos Parkinsono ligos draugijoje ir skyriuose: Vilniuje, Kaune, Jurbarke, Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose. Daugiau informacijos apie šią draugiją galima rasti: www.parkinsonas.org.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje šia liga serga 1 iš 280 gyventojų. Parkinsono liga – lėtinis progresuojantis neurologinis susirgimas, kurio metu nyksta judesių kontrolėje dalyvaujančios galvos smegenų ląstelės. Šiai ligai būdingi motoriniai simptomai: sulėtėję judesiai, sukaustyti raumenys, drebėjimas bei nestabili pusiausvyra. Pasireiškia ir kiti požymiai: susilpnėja arba dingsta uoslė, sutrinka miegas, pakinta balsas, pakumpsta laikysena, pakinta eisena, sutrumpėja žingsniai bei dingsta rankų mostai einant, sunkiau atsistoti ir pan.Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 

Vaclovas Tunaitis Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininkas
Tel. (8 37) 719 757 
El. paštas: pdkaunas@gmail.com
 
Rolandas Čėsna
Lietuvos Parkinsono ligos draugijos pirmininkas
Tel. 8 686 05 510

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas