Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Sutartys su gydymo įstaigomis, vaistinėmis ir optikomis sklandžiai pasirašytos Atnaujinta 2019-04-03 (Archyvinė informacija)

Vilniaus teritorinė ligonių kasa ir jos veiklos zonos sveikatos priežiūros įstaigos, vaistinės bei optikos pasirašė sutartis 2019 metams. Sutartyse šios teritorijos gyventojams suteiktų  sveikatos priežiūros paslaugų ir kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių, reabilitacijos ir sveikatos programų išlaidoms apmokėti numatyta skirti daugiau kaip pusę milijardo eurų.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) veiklos zonai, kuriai priklauso per trečdalį Lietuvos gyventojų, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto šiemet skirta 599,5 mln. eurų, t. y. 16,6 proc. daugiau negu 2018-ųjų pradžioje. Sudarytos 337 sutartys dėl asmens sveikatos priežiūros ir 121 sutartis dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo, taip pat 42 sutartys – su vaistinėmis ir optikomis.

Pasak Vilniaus TLK Sutarčių skyriaus vedėjos Dangiros Skebėrienės, bendros tendencijos sutartyse numatant lėšas sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti šiemet panašios kaip 2018-aisiais: ambulatorinių medicinos paslaugų poreikis tebeauga, todėl joms dėmesys – didesnis. „Teigiama naujovė ta, kad su įstaigomis, teikiančiomis išimtinai tik pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, šiais metais sutartys sudarytos trejiems, o ne vieniems kalendoriniams metams kaip iki šiol. Taigi abiem šalims sumažėja tiek laiko, tiek kitos sutarčių sudarymo sąnaudos“, – sako D. Skebėrienė.

Sutartyse, Vilniaus TLK pasirašytose su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, pirminei ambulatorinei priežiūrai 2019 m. numatyta skirti 74,2 mln. eurų, ambulatorinėms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms – 96,6 mln. eurų, stacionarinėms sveikatos priežiūros paslaugoms – 191,4 mln. eurų. Sudaromų sutarčių sumos apskaičiuojamos pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintus sutartinių sumų planavimo aprašus. Kiekvienai įstaigai skiriama suma priklauso nuo to, kokias paslaugas ji teikia, taip pat nuo suteiktų paslaugų skaičiaus ir jų naudojimo rodiklio.

Šiais metais visos 96 derybos sudarant sutartis vyko elektroniniu būdu. Derybų metu 64 įstaigoms sutartinės sumos buvo padidintos. Vilniaus TLK atstovė D. Skebėrienė džiaugiasi, kad visos sutartys su sveikatos priežiūros įstaigomis, vaistinėmis ir optikomis pasirašytos numatytu laiku, jų sudarymas vyko sklandžiai.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas