Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, nutrūkus asmens draudimui PSD, dar mėnesį jis gali naudotis nemokamomis medicinos paslaugomis, bet iki šio mėnesio pabaigos vis tiek turi už jį sumokėti PSD įmoką?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


INIT TV paskleidė neteisingą informaciją apie ligonių kasų perkamą gripo vakciną Atnaujinta 2019-01-25 (Archyvinė informacija)
VLK nuotrauka

Dėl gripo vakcinos skleidžiama dezinformacija apie neva nekokybišką, nesaugią Lietuvai tiekiamą sezoninę gripo vakciną yra netoleruotina – tai patvirtina ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sausio 22 dieną priimtas sprendimas dėl INIT televizijos laidoje „Žinios" rodyto reportažo. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba įspėjo šią televiziją, kad ji, rodydama reportažą apie ligonių kasų perkamą gripo vakciną, paskleidė neteisingą, netikslią informaciją ir tokiu būdu pažeidė pagrindinius visuomenės informavimo principus.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą kreipėsi dar spalio pradžioje, kai INIT televizijos laidoje „Žinios" buvo parodytas reportažas apie ligonių kasų nupirktą gripo vakciną.

INIT televizijos reportaže buvo teigiama, kad „į Lietuvą pristatytos vakcinos yra tokios pat, kaip ir skiriamos trečiosioms šalims – prastesnės ir mažiau efektyvios". INIT televizijos žurnalistai nenurodė, kokiu pagrindu remiantis buvo teigiamos tokios nuostatos. Atsižvelgus į Europos Sąjungos šalių viešai skelbiamus duomenis buvo nustatyta, kad toks teiginys neatitinka tikrovės. Tokios informacijos skleidimas prieštarauja Visuomenės informavimo įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje įtvirtintam vienam iš pagrindinių visuomenės informavimo principų – informaciją pateikti teisingai, tiksliai ir nešališkai.

Be to, INIT reportaže buvo skelbiama, kad „pasak specialistų, pastarosios vakcinos – nevalytos ir tiekiamos tik trečiosioms šalims". Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba taip pat pripažino, kad nėra jokių oficialių duomenų, iš kurių būtų galima spręsti, jog nupirktos vakcinos nevalytos. Taigi, ir šis INIT TV teiginys prieštarauja įstatyme nustatytai pareigai informaciją pateikti teisingai, tiksliai ir nešališkai.

Su visu Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimu galima susipažinti čia.

Sezoninė gripo vakcina yra gyvybiškai svarbi, siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties, ypač rizikos grupės asmenims.

VLK specialistai dar kartą pabrėžia – visos sezoninio gripo vakcinos gaminamos pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą antigeninę sudėtį kiekvieniems metams, o jų efektyvumas ir saugumas yra patvirtintas registracijos procedūrų metu.

2018–2019 metų gripo sezonui VLK nupirko beveik 132 tūkstančius „Influvac" gripo vakcinų už 491 tūkst. eurų. Tokį poreikį nurodė Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Nemokamai sezonine gripo vakcina skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Už skiepą mokėti nereikia – ligonių kasos už tai apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


Kontaktai žiniasklaidai:

Rimantas Zagrebajev

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyrius

Tel. (85)236 4105

El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.ltLigonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas