Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad šiuo metu ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į savo teritorinę ligonių kasą, kad jiems būtų atsiųstas šią kortelę pakeičiantis sertifikatas?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Diskusija pertvarkos veiksmų planui parengti

Sveikatos apsaugos ministro 2009 metų liepos 1 d. Įsakymas „Dėl darbo grupės Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos veiksmų planui parengti sudarymo“ įpareigojo aktyviai rengti pasiūlymus sveikatos sistemos pertvarkai.

Tik pertvarkyta Lietuvos sveikatos sistema galės išgyventi ir tarnauti žmogui, teigė sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas medikų bendruomenės atstovams pristatydamas Sveikatos sistemos pertvarkos metmenis.

Sveikatos sistemos pertvarkos metmenys parengti remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų, užsienio ekspertų išvadomis ir rekomendacijomis bei Pasaulio banko studija, tačiau mums svarbiausia yra Jūsų nuomonė, taigi kviečiame aktyviai dalyvauti mūsų svetainėje skelbiamoje diskusijoje, reikšti savo mintis ir pastabas. Kad argumentus būtų lengviau paremti faktais, savo svetainėje skelbsime statistinius duomenis ir kitas su šia problema susijusias medžiagas.

Lietuvos sveikatos sistemos pertvarkos esmė – mažinti stacionarinių paslaugų apimtis, o atsilaisvinusias lėšas ir specialistus nukreipti į pirminę sveikatos priežiūrą, ambulatorinę pagalbą, dienos stacionaro bei slaugos paslaugas. Geriau apmokama ir efektyviau valdoma pirminė sveikatos priežiūra, stipri ambulatorinė grandis padės ženkliai sumažinti eiles specialistų konsultacijoms.

Stacionarines gydymo įstaigas siūloma suskirstyti į labai aiškiai apibrėžtą paslaugų spektrą teikiančius ir vienas kito nedubliuojančius tris lygmenis – Rajono, Regiono ir Respublikos lygmens ligonines. Stacionarinių paslaugų reforma leis sumažinti tokių paslaugų kiekį, bet mokėti didesnį įkainį, atitinkantį realias sąnaudas.

Esant geresniam apmokėjimui ir efektyvesnei sistemai pagerės gydymo kokybė, o mokant realų įkainį už paslaugas, atkris papildomų pacientų mokėjimų būtinybė.

Kviečiame aktyviai dalyvauti diskusijoje, nes esame tikri, kad tik Jūsų žinios, patirtis ir praktika, leis priimti sprendimus, galinčius padėti spręsti susidariusias problemas. Jūsų minčių laukiame el. Paštu vitlk@vlk.lt. Jūsų nuomonę, Jums leidus, skelbsime savo svetainėje. Jei pageidausite būti neįvardyti, užtikrinsime konfidencialumą.

Ligoninių reforma – vaistas nuo bankroto
„Lietuvos sveikata“: Dėl sveikatos sistemos pertvarkos
Kiek ligoninių liks po pertvarkos?
A.Čaplikas apie sveikatos reformą: kai kuriais atvejais bus reikalingi tarpiniai sprendimai
Pertvarka nuo kalbų pereina prie darbų
Kur kviečia pertvarkos
Pertvarkant ligonines - daug nežinomųjų, „Panevėžio balsas“, 2009.09.23
Apie numatomą pertvarką tartasi su ligoninių vadovais, 2009.09.15
Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos pareiškimas "Dėl sveikatos priežiūros sistemos pertvarkos", 2009.09.11
Lietuvos sveikatos sistemos pertvarkos metmenys
„Švedų plano‘‘ santrauka
Socialinių sektorių visuomeninių išlaidų apžvalga (projektas)
Valstybinės ligonių kasos PRELIMINARŪS pasiūlymai
Darbo grupė Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos veiksmų planui parengti
Sveikatos sistemos pertvarka kelia abejonių
Sveikatos apsaugos reforma turi pavykti
Aiškėja ligoninių pertvarkos detalės


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas