Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad šiuo metu ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į savo teritorinę ligonių kasą, kad jiems būtų atsiųstas šią kortelę pakeičiantis sertifikatas?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pacientų ir ligonių kasų atstovų dialogas

Pacientų interesus atstovaujančioms ligonių kasoms, suprantama, labai svarbūs jų lūkesčiai, pacientų nuomonė apie gaunamas sveikatos priežiūros paslaugas, jų prieinamumą. Tad ir įvairiomis formomis vykstantis tarpusavio dialogas, bendradarbiavimo formos jau tampa tradicija.

Spalio 7 dieną Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įvykusiame šios institucijos vadovų bei darbuotojų susitikime su Lietuvos pacientų organizacijų atstovais aptartos aktualios sveikatos priežiūros problemos. Pacientų organizacijų atstovams rūpėjo išgirsti apie planuojamą kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, domino centralizuotas vaistų bei medicinos priemonių pirkimas, reabilitacinis gydymas, sąnarių endoprotezavimas, vaistų kompensavimo naujienos, piktino, kad vis dažniau gydymo įstaigose reikia sumokėti ar primokėti už paslaugas, tyrimus, buvo diskutuojama apie numatomą gydymo įstaigų pertvarką ir kt.

Valstybinės ligonių kasos darbuotojai pateikė plačią informaciją ir atsakė į klausimus, buvo pabrėžta, jog ir pastaruoju metu iš PSDF biudžeto laiku atsiskaitoma su gydymo įstaigomis bei vaistinėmis, aptarti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo prioritetai, prevencijos svarba.

VLK direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kriauza apgailestavo, kad gydymo įstaigos sunkmečiu kartais bando uždėti papildomų mokėjimų naštą ant pacientų pečių ir už tas paslaugas, už kurias ligonių kasos sumoka iš PSDF biudžeto, nors teisinė bazė dėl priemokų nepasikeitė. Tad apsidraudęs ar apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu pacientas savo ruožtu turėtų labiau domėtis savo teisėmis, teirautis, kodėl prašoma mokėti už paslaugą, domėtis galimybe gauti nemoką paslaugą.

Buvo nuogąstauta, ar mažėjant PSDF biudžetui nedidės priemokos kompensuojamiesiems vaistams, kaip bus užtikrinta, kad vaistinės turėtų pigiausių receptinių vaistų ir pan. VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė teigė, kad numatoma, kaip geriau informuoti pacientus, įpareigoti vaistines teikti informaciją apie visas paskirto vaisto grupės vaistų kainas – nuo pigiausios iki brangiausios. Pacientų organizacijų atstovai pareiškė ketinimą visų pacientų vardu kreiptis į farmacijos kompanijas, vaistų pardavėjus dėl vaistų kainų nedidinimo dabarties sunkmečiu, o kai kurių – ir mažinimo.

Pacientų organizacijų vadovai ir atstovai Ugnė Šakūnienė, Eglė Kvedaraitė, Ona Telyčėnienė, Vytautas Gurauskas, Jonas Smilgevičius, Gediminas Žižys, Arminas Bartkaitis bei kiti išsakė ir kritinių pastabų, siūlė kur kas labiau atsižvelgti į pacientų organizacijų nuomonę jiems ypač rūpimais klausimais.

Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė akcentavo, kad Valstybinės ir kitų ligonių kasų darbuotojų susitikimai su pacientų organizacijų atstovais, gilinimasis į jiems rūpimas problemas, keitimasis informacija padeda vaisingiau bendrauti ir priimti tinkamus sprendimus. Buvo pageidaujančių, kad tokie susitikimai vyktų dažniau, kad ligonių kasose būtų rengiamos „atvirų durų“ dienos, susitikimai su atskiromis pacientų grupėmis, organizacijomis, siūloma plačiau skelbti aktualią pacientams informaciją.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas