Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad karantino metu Vilniaus TLK gyventojus aptarnauja nuotoliniu būdu (telefonu ir el. paštu) I–IV 8.00–17.00 val., V 8.00–15.45 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45 val.)?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Privalomojo sveikatos draudimo taryboje Atnaujinta 2015-12-23
PSDT posėdžio metu. VLK nuotrauka.

Gruodžio 22-ąją Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (PSDT) posėdyje vienas iš svarbiausių klausimų buvo sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertės didinimas. Taip pat PSDT nariai aptarė reikšmingus pokyčius Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašuose.

Nuo 2016-ųjų sausio ligonių kasos už gydymo paslaugas mokės daugiau

Taryba pritarė VLK siūlymui, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. daugelio sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė padidėtų iki 1 euro (anksčiau ji buvo 0,99 euro).

Atkreipiame dėmesį į tai, kad už sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams, gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos, vadovaudamosi sveikatos apsaugos ministro įsakymuose patvirtintomis paslaugų bazinėmis kainomis, įvertinus jų balo vertę. Pirmiausia paslaugų kainos, jų balo vertė yra apsvarstomos PSDT posėdyje.

Vitalija Dagilytė, VLK Biudžeto planavimo skyriaus vedėja, laikinai vykdanti Ekonomikos departamento direktoriaus pareigas, PSDT pristatė klausimą dėl 2016 m. paslaugų bazinių kainų balo vertės. VLK nuotrauka.

Pasak Vitalijos Dagilytės, VLK Biudžeto planavimo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios Ekonomikos departamento direktoriaus pareigas, galimybė padidinti paslaugų bazinių kainų balo vertę, atsirado Seimui patvirtinus ir Prezidentei pasirašius 2016 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, kurį sudaro 1,44 mlrd. eurų. Palyginti su 2015 m., ateinančių metų PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos didėja 4,1 proc., arba 56,1 mln. eurų.

„Rengiant ateinančių metų PSDF biudžeto projektą, paslaugų bazinių kainų balo vertei padidinti iš viso buvo papildomai numatyta apie 10 mln. eurų. Tai reiškia, kad šalies gydymo įstaigas ateinančiais metais pasieks atitinkamai daugiau lėšų, kurios pagerins jų finansinę padėtį", – teigė V. Dagilytė.

Išsėtinei sklerozei gydyti – naujas vaistas

Taryba taip pat pritarė, kad į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą būtų įtrauktas vaistas Alemtuzumab suaugusiųjų išsėtinei sklerozei gydyti. Sprendimą dėl gydymo šiuo vaistu priims tretinio lygio stacionarines neurologijos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų gydytojų neurologų konsiliumas.

Sveikatos apsaugos viceministras, Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos pirmininkas Valentin Gavrilov pristatė numatomus pokyčius Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bei Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašuose. VLK nuotrauka.

VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė atkreipė dėmesį į tai, kad, įtraukus šį vaistą į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą, iš karto gydymo įstaigų aprūpinti minėtu vaistu nebus galima.

VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė teikia pasiūlymą PSDT. VLK nuotrauka.

 „Kad pacientai būtų gydomi šiuo vaistu, VLK reikės jį nupirkti – organizuoti tarptautinį atvirą konkursą. Įprastai pirkimo procedūros užtrunka, todėl būtų tikslinga, įtraukiant vaistą Alemtuzumab į centralizuotai apmokamų vaistų sąrašą, kartu nustatyti atitinkamą gydymo šiuo vaistu pradžios terminą. Jei gydymas pacientams būtų skiriamas po keleto mėnesių, pavyzdžiui, gegužę, VLK jau būtų nupirkusi minėtus vaistus", – teigė VLK direktoriaus pavaduotoja N. Bernotienė. Jos pasiūlymui Tarybos nariai pritarė.

Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąraše – vaistai nuo hepatito C

Taryba taip pat pritarė, kad Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas būtų papildytas naujais vaistais Ombitasvir et Paritoprevir et Ritonavir ir kartu vartojamais Dasabuvir bei Simeprevirum. Šie vaistai būtų skiriami įsisenėjusiu hepatitu C sergantiems, anksčiau negydytiems, neveiksmingai gydytiems arba dėl atkryčio baigusiems gydymo kursą pacientams. 


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas