Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad internetu galite pasitikrinti savo draudimo privalomuoju sveikatos draudimu galiojimą, užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę, sužinoti apie Jums suteiktas kompensuojamąsias medicinos paslaugas ir vaistus bei dar daugiau?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Iš dalies apribota trečios ortopedijos įmonės veikla Atnaujinta 2015-09-18
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad iš dalies apribota dar vienos ortopedijos įmonės veikla – tai bendrovė „Pirmas žingsnis“. Nuo šiol ši įmonė nebegali gaminti ir pacientams siūlyti specialios ortopedinės avalynės, kuri žymima kodu AD5-1. Šie gaminiai sudarė nemažą šios įmonės gaminamos avalynės dalį.

Toks sprendimas priimtas įvertinus ekspertų pateiktas išvadas apie šios įmonės gaminamą specialią ortopedinę avalynę ir pritariant sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei. 

Tai reiškia, kad nuo šiol pacientai, kurie nori būtent tokius ortopedinius batus gauti nemokamai, t. y. kompensuojamus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, turėtų būti budrūs ir nebesikreipti į šią įmonę.

Jei vis tik jie kreiptųsi į šią įmonę prašydami pagaminti individualiai jiems pritaikytą minėto tipo avalynę, jie negalėtų tikėtis valstybės kompensacijos už šiuos gaminius. Už juos reikėtų susimokėti patiems, nes šios įmonės gaminama minėta ortopedinė avalynė nebekompensuojama PSDF lėšomis. Siekiant užkirsti kelią gauti PSDF lėšas už netinkamus gaminius, šiai įmonei sustabdytas ir bet kokios informacijos pateikimas į specialią sistemą apie pacientams pagamintą ir išduotą ortopedinę avalynę, kuri žymima kodu AD5-1. Paprastai tokia informacija yra pateikiama, kai prašoma apmokėti patirtas išlaidas, gaminant ortopedijos priemones.

Sprendimas apriboti įmonės veiklą ir sustabdyti mokėjimus priimtas įvertinus vykdytų patikrinimų su Kauno technologijos universiteto ekspertais rezultatus. Jų išvadose teigiama, kad visa patikrinta suaugusiems gaminama ortopedinė avalynė pagaminta serijiniu būdu: lietinis pado tvirtinimas netaikomas individualios avalynės gamyboje, įdėklai nepritaikyti individualiai pėdai, visa avalynė ant vidpadžio turi jos dydį nurodantį ženklinimą, nebūdingą individualiai ortopedinei avalynei.

Visa tai, kaip konstatavo ekspertai, neatitinka individualiai šio tipo ortopedinei avalynei keliamų reikalavimų. Tai reiškia, kad įmonė teikdama paslaugas pažeidė su VLK sudarytą sutartį dėl paslaugų teikimo pacientams.

Ši įmonė privalės už nustatytus pažeidimus atlyginti žalą PSDF biudžetui. Skaičiuojama, kad žala siekia 1262 eurus, kurie turės būti grąžinti į PSDF.

VLK primena, kad prieš tai buvo apribota dar dviejų ortopedijos įmonių veikla – tai bendrovė „Ortopedijos paslaugų klinika“, kurios padaryta žala PSDF biudžetui siekė 14 000 eurų ir jai skirta 8000 eurų bauda, ir bendrovė „Nacionalinis ortopedijos centras“, kurios padaryta žala PSDF biudžetui siekia 3300 eurų.

Plačiau apie tai:
http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Dalinai-apribota-antros-ortopedijos-%C4%AFmon%C4%97s-veikla.aspx
http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Sustabdyta-ortopedijos-%C4%AFmon%C4%97s-veikla.aspx


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas