Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad šiuo metu ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į savo teritorinę ligonių kasą, kad jiems būtų atsiųstas šią kortelę pakeičiantis sertifikatas?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pacientai bus kviečiami aktyviau tirtis dėl vėžio Atnaujinta 2015-05-18
VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas. VLK nuotr.

Nuo šiol gydymo įstaigoms ir jose dirbantiems medikams bus paprasčiau kviesti 50–74 metų pacientus nemokamai tirtis dėl storosios žarnos vėžio. Žmonės bus kviečiami atvykti telefono skambučiais, elektroniniais laiškais, paštu siunčiamais laiškais ir kitomis gydymo įstaigos pasirinktinomis jai patogiomis priemonėmis.

Tokios naujovės, leidžiančios pacientus kviesti paprastomis ir prieinamomis priemonėmis nemokamai išsitirti pagal šiuo metu mūsų šalyje vykdomą storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą, numatytos neseniai pasirašytame sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės įsakyme.

Iki tol dalyvauti šioje prevencinėje programoje pacientai buvo kviečiami pacientui atvykus į sveikatos priežiūros įstaigą prie kurios jis yra prisirašęs.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktoriaus Viačeslavo Zakso teigimu, taip tikimasi palengvinti gydymo įstaigų darbą ir dar labiau paskatinti žmones prevenciškai tirtis dėl storosios žarnos vėžio.

„Pernai liepą pradėjus įgyvendinti šią programą visoje Lietuvoje, stebimas aktyvesnis žmonių susidomėjimas šia programa. Tikimės, kad, suteikus galimybę gydymo įstaigoms paprastomis ir prieinamomis priemonėmis kviesti pacientus pasitikrinti, jie gavę kvietimą paštu, elektroniniu paštu, telefonu ar kitomis priemonėmis ateis į polikliniką pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio“, – sako V. Zaksas.

Pasak V. Zakso, visi reikalingi tyrimai pagal šią prevencinę programą atliekami nemokamai – pacientams tai nieko nekainuoja, nes už viską sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta 50–74 metų amžiaus žmonėms. Pagal minėtą programą kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei jo atsakymas neigiamas – pacientui tolesnis ištyrimas nereikalingas,  jei – teigiamas, šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, kuris konsultacijos metu atliks kolonoskopiją o prireikus ir biopsiją.

Šiai programai įgyvendinti skiriama vis daugiau lėšų. Štai 2014 m. buvo skirta 2,4 mln. eurų, o šiemet – 2,7 mln. eurų.

Pernai pagal Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą pasitikrino  234 324 žmonės, t. y. apie 65 proc. daugiau nei 2013 m. (tuomet pasitikrino  141 641 žmogus).


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas