Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Rumunija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Rumunijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Rumunijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Rumunijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuoja ar kompensuoja tik iš dalies.

Rumunijos nacionalinė sveikatos draudimo įstaiga (Casa Nationale de Asigurari de Sanatate – National Health Insurance House, NHIH) – tai įstaiga, atsakinga už medicinos pagalbos paslaugų teikimo išlaidų ir kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų apmokėjimą. Dėl informacijos apie Rumunijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias gydymo įstaigas ir sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimą kreipkitės į šią įstaigą arba į jos teritorinius skyrius (District Health Insurance Houses).

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Prieš kreipdamiesi į gydymo įstaigą įsitikinkite, kad ji priklauso Rumunijos nacionalinei sveikatos sistemai (t. y. yra sudariusi sutartis su Rumunijos nacionaline sveikatos draudimo įstaiga – Casa Nationale de Asigurari de Sanatate), nes tik šiai sistemai priklausančių įstaigų suteiktų paslaugų išlaidos yra kompensuojamos. Gydytojui būtinai pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Prireikus ambulatorinių gydytojų specialistų paslaugų, pirmiausia turėtumėte gauti bendrosios praktikos gydytojo (šeimos gydytojo) siuntimą. Siuntimo nereikia kreipiantis į gydytoją odontologą.

Siuntimą gydyti stacionare taip pat išduos bendrosios praktikos gydytojas, tačiau, jei prireiktų neatidėliotinos pagalbos, galite tiesiai kreiptis į ligoninę.

Medicinos paslaugos teikiamos nemokamai, tačiau pacientas turi padengti dalį dantų gydymo bei ambulatoriškai atliktų tyrimų kainos. Šios paciento išlaidos yra nekompensuojamos.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo išrašytus vaistus galėsite įsigyti visose vaistinėse, kartu su receptu pateikdami savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kokios yra paciento priemokos?

Jei pacientas pageidauja komforto paslaugų (pavyzdžiui, vienvietės palatos) arba vietoj dienos stacionaro paslaugų pasirenka hospitalizaciją visą parą, jis turi mokėti už paslaugas.

Vyresni nei 18 metų pacientai turi padengti 40–60 proc. dantų gydymo kainos.

Pacientas turi apmokėti dalį kompensuojamųjų vaistų išlaidų. Rumunijoje yra patvirtinti trys kompensuojamųjų vaistų sąrašai. Atsižvelgiant į sąrašą, į kurį įrašytas vaistas, pacientas turi mokėti 10 arba 50 proc. jo kainos, arba priemoka jam netaikoma.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankantis Rumunijoje Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs iš anksto turite suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

Kreipiantis į dializės centrą Rumunijoje reikia pateikti: ESDK, gydytojo siuntimą su pagrindiniais paciento duomenimis ir tyrimų virusams nustatyti rezultatų išrašo kopiją bei nurodyti laikotarpį ir dienas, kada turėtų būti atliekama dializė. Atkreiptinas dėmesys, kad tyrimai negali būti atlikti seniau nei prieš vieną mėnesį iki dializės atlikimo dienos.

Dėl informacijos apie dializės centrus kreipkitės į Rumunijos nacionalinę sveikatos draudimo įstaigą arba jos teritorinius skyrius (National Health Insurance House, District Health Insurance Houses).

Rumunijos susižinojimo tarnybos sveikatos draudimo klausimais kontaktinė informacija:

Casa Nationala de Asigurari de Sanatate
Calea Calarasilor Nr. 248, Bloc S19, Sector 3
Bucharest
Fax 0040372309231
ROMANIA
www.cnas.ro
eu@casan.ro

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas