Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
 • Parašyti
 • Parašyti
 • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad sulaukus tam tikro amžiaus pagal 5 prevencines programas galima nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos ir krūties vėžio?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) Atnaujinta 2020-12-10

ELEKTRONINIS UŽSAKYMAS IŠDUOTI EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĘ PRAŠYMAS IŠDUOTI EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĘ (*.doc formatu) APPLICATION FOR THE EUROPEAN HEALTH INSURANCE CARD (*doc)

 *.doc formato failus siųsti adresu vitlkes@vlk.lt

 

DĖMESIO!

 • Užpildytą prašymą išduoti ESDK galite pateikti asmeniškai ar per įgaliotą asmenį, paštu, faksu, elektroninių valdžios vartų portale, elektroniniu paštu.

  Vykstant į ES šalį narę, Jums nebūtina kreiptis į ligonių kasą dėl Europos sveikatos draudimo kortelės išdavimo – interneto svetainėje https://e.vlk.lt galite savarankiškai susiformuoti ir parsisiųsti sau bei savo nepilnamečiams šeimos nariams sertifikatą, laikinai pakeičiantį Europos sveikatos draudimo kortelę.

 • Gauti užsakytą ESDK galima atvykus į teritorinę ligonių kasą arba registruotu paštu Lietuvoje (pageidaujamas ESDK gavimo būdas nurodomas pildant prašymą išduoti ESDK).
 • Atsiimdami ESDK turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Vaiko iki 16 metų kortelę gali atsiimti vienas iš tėvų, kartu pateikdamas tėvystę patvirtinantį dokumentą ir savo tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 • Jeigu kortelę užsakėte elektroninių valdžios vartų portale ir nurodėte įgaliotą asmenį, jis turės pateikti savo tapatybę patvirtinantį dokumentą bei asmens, kuriam išduodama kortelė, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
 • Pildydami prašymą išduoti ESDK (*.doc formatu), prašyme galite įrašyti įgaliotą asmenį, kuris atsiims Jūsų kortelę. Jeigu kortelę apdraustojo vardu atsiima apdraustojo prašyme nurodytas jo įgaliotas asmuo, jis turi pateikti prašymo originalą, savo tapatybę patvirtinantį dokumentą bei asmens, kuriam išduodama kortelė, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
 • Jeigu kortelę atsiima prašyme nenurodytas asmuo, jis pateikia Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka ir sąlygomis įformintą įgaliojimą atsiimti kortelę ir apdraustojo, kuriam išduodama kortelė, asmens dokumento kopiją. 

Plačiau

PRIMENAME, kad kortelė yra išduodama tik apdraustiems asmenims. Savarankiškai privalomojo sveikatos draudimo įmokas mokantys asmenys, norėdami gauti kortelę, turi būti sumokėję šią įmoką ir už einamąjį mėnesį (duomenis apie sumokėtas įmokas gauname per 2–3 darbo dienas).

Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų po prašymo pateikimo. Atvykusiesiems į Vilniaus teritorinę ligonių kasą (Ž. Liauksmino g. 6, Vilnius) bei į jos atstovybes Alytuje, Druskininkuose, Elektrėnuose, Lazdijuose, Šalčininkuose, Širvintose, Švenčionyse, Trakuose, Ukmergėje, Varėnoje ESDK išduodamos tą pačią dieną.

Informacija teikiama telefonais (8 5)  212 0000 ir (8 5)  232 2222 (+ 370 5  232 2222 – skambinant iš užsienio).

 


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas