Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Šveicarija Atnaujinta 2013-05-23

Jungtinė sveikatos draudimo įstaiga LAMal (Institution commune LAMal) - tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikia kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Labai svarbu, kad Jūsų kortelės galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs. Įsidėmėkite, kad visi Jūsų kortelės duomenys yra svarbūs kompensacijai gauti.

 

Kaip gauti gydytojo paslaugas?

Jei Jums prireiks medicinos pagalbos, kreipkitės į Šveicarijos socialinei sveikatos draudimo sistemai priklausantį gydytoją, gydytoją specialistą ar gydytoją odontologą. Pateikite jam savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat turėsite patvirtinti, jog neatvykote į Šveicariją gydymosi tikslu.

Kai kuriuose Šveicarijos regionuose Jums vis dėlto pačiam teks sumokėti už suteiktas medicinos paslaugas.

Už gydytojo odontologo paslaugas turėsite sumokėti visą kainą. Išimtys taikomos tik tuo atveju, jei Jus ištiko rimta liga arba nelaimingas atsitikimas.

 

Vaistai

Gydytojo išrašytus vaistus galėsite įsigyti vaistinėse, pateikę savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Išsaugokite receptus, jei norėsite, kad išlaidos būtų kompensuotos.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

Įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, siuntimą į ligoninę išduoda Jus gydantis gydytojas.

Jei Jums reikalinga neatidėliotina pagalba, galite tiesiai kreiptis į valstybinę ligoninę. Pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Šveicarijos socialinė sveikatos draudimo sistema padengs gydymo ligoninės bendrojoje palatoje išlaidas, tačiau jei Jūs pasirinksite gydymą iš dalies privačioje ar privačioje palatoje, šios išlaidos Jums nebus kompensuojamos.

Jungtinė sveikatos draudimo įstaiga LAMal (Institution commune LAMal) Jums suteiks informaciją apie Šveicarijos socialinei draudimo sistemai priklausančias ligonines. Tai galite sužinoti ir pačioje ligoninėje.

Jūs turėsite sumokėti nekompensuojamąjį kasdieninį mokestį už maitinimą bei gydymąsi ligoninėje.

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 144. Ištikus nelaimei sausumos transportui nepasiekiamoje vietovėje, skambinkite į Šveicarijos oro gelbėjimo tarnybą Rega telefonu 1414.

Už greitosios medicinos pagalbos paslaugas Jums teks sumokėti 50 proc. šių paslaugų kainos, įskaitant ir oro transportu teikiamą medicinos pagalbą.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Šveicarijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

Paciento mokestis

Už gydymo, procedūrų, konsultacijų paslaugas Jūs turėsite sumokėti visą kainą. Jums teks sumokėti nekompensuojamąjį mokestį, vadinamąjį paciento mokestį, už kiekvieną gydymosi dieną:

 

  • 92 CHF suaugusiesiems,
  • 33 CHF asmenims iki 18 metų.

 

Gydymo išlaidų kompensavimas

Jūs galite pateikti kvitus bei receptus Soleure miesto susižinojimo tarnybai (Institution commune LAMal) arba savo šalies sveikatos draudėjui. Paciento mokestis nekompensuojamas.

Daugelis ligoninių ir gydytojų paprašys Jūsų iš karto sumokėti už paslaugas, tačiau išrašys sąskaitą faktūrą, kurią reikės pateikti Jungtinei sveikatos draudimo įstaigai LAMal (Institution commune LAMal).Kompetentingosios įstaigos adresas ir rekvizitai:


Institution commune LAMal
Gibelinstrasse 25, CH-4503 Soleure
Tel. +41 32 625 30 30
Faks. +41 32 625 30 29
El. p. info@kvg.org
Tinklalapis www.kvg.org

Gemeinsame Einrichtung KVG (Common Institution)
Gibelinstrasse 25
CH-4503 Solothurn
Tel. +41 32 625 48 20
Faks. +41 32 625 48 29

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas