Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Suomija Atnaujinta 2016-02-29

Atkreipkite dėmesį į tai, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Suomijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Suomijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Suomijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuos arba kompensuos tik iš dalies.

Kompetentinga įstaiga, į kurią Suomijoje reikėtų kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais – socialinio draudimo įstaiga (Kansanelakelaitos arba Folkpensionsanstalten – KELA arba FPA). Terminas Folkpensionsanstalten (FPA) paprastai vartojamas švedų kalba kalbančiuose Suomijos regionuose.

Informacija apie būtinosios medicinos pagalbos paslaugas skelbiama interneto adresu www.stm.fi arba www.kunnat.net ->sosiaali ja terveys arba vietiniuose KELA (FPA) skyriuose.

 

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jei Jums būtina skubi medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 112.

Už greitosios medicinos pagalbos paslaugas turėsite sumokėti 14,25 EUR mokestį.

Prireikus gydytojo pagalbos, kreipkitės į savivaldybės sveikatos centrą. Gydytojui būtinai pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kai kurie centrai teikia būtinosios medicinos pagalbos paslaugas nemokamai, kituose reikia sumokėti Suomijos įstatymais nustatytą paciento mokestį už kiekvieną vizitą pas gydytoją. Jei kreipsitės į privačią medicinos įstaigą, visas išlaidas reikės padengti patiems ir kreiptis į vietinį KELA skyrių dėl kompensacijos.

Dėl neatidėliotinos pagalbos galite tiesiai kreiptis į Suomijos savivaldybės ligoninę. Pateikite savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo išrašytus vaistus galite įsigyti visose vaistinėse. Už vaistus reikės sumokėti visą jų kainą ir dėl kompensacijos kreiptis į vietinį KELA skyrių. Paprastai kompensuojama 35 proc. įsigyto vaisto kainos.

 

Kaip gauti odontologinio gydymo paslaugas?

Jei prireiks skubios odontologo pagalbos, kreipkitės į savivaldybės sveikatos centrą ir pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Dalį odontologinių paslaugų išlaidų reikės padengti patiems (priemokos paprastai siekia iki 80 EUR). Vaikams iki 18 metų šios paslaugos teikiamos nemokamai.

Kokios yra paciento priemokos?

  • Už vizitą pas šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją suaugusieji moka nuo 16,10 iki 32,10 EUR (priklausomai nuo savivaldybės), vaikams iki 18 metų šio mokesčio mokėti nereikia.
  • Kiekviena gydymo stacionare diena kainuoja 38,10 EUR. Asmenims iki 18 metų lovadienio mokesčio mokėti nereikia, jei gydymas ligoninėje viršija 7 dienas per kalendorinius metus.
  • Už vizitą pas gydytoją specialistą dėl ambulatorinio gydymo mokamas 32,10 EUR mokestis.
  • Už dienos chirurgijos paslaugas mokamas 105,50 EUR mokestis.
  • Už dantų gydymo paslaugas suaugusieji moka iki 80 EUR mokestį. Vaikams iki 18 metų šio mokesčio mokėti nereikia.
Kaip gauti išlaidų kompensaciją Suomijoje, jei būtinosios medicinos pagalbos paslaugas Jums suteikė privati gydymo įstaiga ir Jūs padengėte šių paslaugų išlaidas?

Sumokėjus už privačioje gydymo įstaigoje suteiktas gydytojo paslaugas, Jums bus išduotas išlaidų apmokėjimą patvirtinantis dokumentas. Šį dokumentą kartu su savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pateikite vietiniam KELA skyriui. KELA skyrių adresus galite rasti internete www.kela.fi. Dėl išlaidų kompensacijos galima kreiptis KELA skyrių per 6 mėnesius nuo gydymo išlaidų apmokėjimo dienos.

Jums reikės užpildyti prašymą kompensuoti būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas, kuriame turėsite nurodyti savo gyvenamąjį adresą Lietuvoje ir sąskaitos numerį. Vietinis KELA skyrius kompensuos Jūsų išlaidas tik iš dalies.

 

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Suomijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, prašome kreiptis tiesiai į šias paslaugas teikiančią įstaigą ir iš anksto susitarti dėl paslaugos teikimo laiko. Įstaigų sąrašus galite rasti internete:

http://www.kunnat.net/fi/Yhteystiedot/kunta-alan-yhteystiedot/shp/Sivut/default.aspx.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad ne visos ligoninės (dauguma) teikia hemodializės ar deguonies terapijos paslaugas.

Daugiau informacijos apie būtinosios medicinos pagalbos organizavimą ir išlaidų apmokėjimą galite rasti interneto adresu:

http://www.kela.fi/documents/12099/1966118/Staying+in+Finland_Visitor+entitlements+under+European+Health+Insurance+Card+.pdf/e3b672c7-88b0-44ed-a066-e25f68cd480d

 

Kompetentingų įstaigų adresai ir rekvizitai:

Kansaneläkelaitos (KELA)
 P.O. Box 400
00381 HELSINKI, Finland
 Tel. 00 35 820 434 11
Faks. 00 35 820 434 3829
Tinklalapis www.kela.fi

Vietinius KELA (FPA) skyrius rasite:

http://www.kela.fi/in/internet/english.nsf/NET/020908104553HS


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas