Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Slovakija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Slovakijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Slovakijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Slovakijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuos ar kompensuos tik iš dalies.

Slovakijos sveikatos apsaugos priežiūros institucija (Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou – HCSA) – tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikia kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Slovakijoje veikia trys sveikatos draudimo kompanijos – Všeobecna zdravotna poistovna, DOVERA zdravotna poistovna ir Union zdravotna poistovna, atsakingos už valstybinio sveikatos draudimo įgyvendinimą. Asmuo turi teisę pasirinkti vieną iš šių kompanijų dėl jam suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo. Šių draudimo kompanijų padaliniai veikia visoje Slovakijos Respublikos teritorijoje.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 112. Jums teks padengti dalį transportavimo paslaugos kainos.

Kaip gauti šeimos (bendrosios praktikos) gydytojo ar gydytojo specialisto paslaugas?

Jeigu Jums prireiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų, kreipkitės į gydymo įstaigas, susidariusias sutartis su minėtomis sveikatos draudimo kompanijomis, ir pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Prieš gaudamas sveikatos priežiūros paslaugas privalote užpildyti specialų blanką ir jame nurodyti pasirinktą Slovakijos sveikatos draudimo kompaniją, kuri apmokės Jums suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas, o vėliau pateiks paraišką Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl šių išlaidų kompensavimo.

Šeimos (bendrosios praktikos) gydytojų ir gydytojų specialistų teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos yra nemokamos.

Jei prireiktų gydymo ligoninėje, šeimos (bendrosios praktikos) gydytojas išduos siuntimą. Ypatingos skubos atveju galite vykti tiesiai į ligoninę, siuntimas nebūtinas.

Gydytojai odontologai dantų gydymo standartinėmis medžiagomis paslaugas teikia nemokamai, tačiau jei pasirinktumėte kitas, nei numatyta patvirtintuose standartuose medžiagas, Jums reikėtų sumokėti kainų skirtumą. Paciento priemokos už dantų gydymo paslaugas įvairiose klinikose yra skirtingos, tačiau gydytojai odontologai privalo iš anksto apie jas informuoti pacientus.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo skiriamus vaistus pagal jo išduotą receptą įsigysite bet kurioje vaistinėje. Vaistų įsigijimo išlaidos gali būti nekompensuojamos arba kompensuojamos iki 100 procentų.

Už kiekvieną receptą vaistinėje turėsite sumokėti 0,17 EUR mokestį. Vaistinė gali nereikalauti šio mokesčio, jei Jums reikiamo vaisto ar medicinos pagalbos priemonės įsigijimo išlaidos yra nekompensuojamos ir Jūs mokate visą kainą.

Kokios yra paciento priemokos?

Pacientą ligoninėje slaugantis asmuo privalo mokėti 3,32 EUR per dieną. Šio mokesčio nereikia mokėti slaugant ligoninėje gydomus vaikus iki 3 metų.

Jei Jums prireiktų neatidėliotinos medicinos pagalbos, kuri teikiama ligoninių pirmosios medicinos pagalbos ar skubiosios medicinos pagalbos padaliniuose, turėtumėte sumokėti 1,99 EUR mokestį. Jei atlikus tyrimus šiuose padaliniuose paaiškėtų, kad reikalingas tolesnis gydymas ligoninėje, šio mokesčio mokėti nereikėtų.

Svarbu žinoti, kad visos pagalbos teikimo kalnuose paslaugos yra mokamos! Jums teks savo lėšomis padengti asmens paieškos, pirmosios medicinos pagalbos, transportavimo iš kalnų į gydymo įstaigas paslaugas. Šios išlaidos gali siekti tūkstančius eurų, todėl rekomenduojama papildomai apsidrausti sveikatą privačiose draudimo kompanijose.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Slovakijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su gydymo įstaiga.

Informaciją apie dializės centrus galite rasti interneto adresu http://dev.soyamedia.com/_majo/!oblickanadzlato/?id=25&zoom=0.

Slovakijos susižinojimo tarnybos sveikatos draudimo klausimais kontaktinė informacija

URAD PRE DOHLAD NAD ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSTOU
Žellova 2
Bratislava 25; 82924
SLOVAKIA
Tel.: +421-2-20856226
Faksas.: +421-2-20856503
www.udzs.sk

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas