Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Nyderlandai Atnaujinta 2013-05-23

Sveikatos priežiūros draudimo fvaldyba (College voor zorgverzekeringen - CVZ) - tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikėtų kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau ESDK). Labai svarbu, kad Jūsų kortelės galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs. Įsidėmėkite, kad visi Jūsų kortelės duomenys yra svarbūs kompensacijai gauti.

 

Kaip gauti gydytojo paslaugas?

Patartina prieš išvykstant į Nyderlandus pasidaryti keletą ESDK kopijų.

Kreipkitės į Nyderlandų sveikatos draudimo sistemai priklausančius: gydytoją (Huisarts), gydytoją odontologą (Tanarts) arba ligoninę.

Dažniausiai už gydytojo odontologo paslaugas pacientas sumoka visą jų kainą.

 

Vaistai

Gydytojo išrašytus vaistus galėsite įsigyti vaistinėje arba iš gydančiojo gydytojo. Vaistininkas ar vaistus išrašantis gydytojas gali Jūsų paprašyti pateikti ESDK kopiją.

Atsižvelgiant į vaistų rūšį, už vienus iš jų pacientas nieko nemoka, už kitus moka iš dalies arba visą kainą. Šios išlaidos nekompensuojamos.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

Siuntimą į ligoninę išduoda Jus prižiūrintis gydytojas.

Jei Jums reikalinga neatidėliotina pagalba, galite tiesiai kreiptis į ligoninę, priklausančią Nyderlandų sveikatos draudimo sistemai. Ligoninėje pateikite savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ligoninėje dirbantis gydytojas privalo turėti vietos sveikatos draudimo įstaigos (AGIS Verzekeringen) įgaliojimus teikti Jums nemokamas paslaugas. Jeigu Jūs negalite susisiekti su gydytoju prieš gydymąsi ligoninėje, pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ligoninės administracijai ir paprašykite kuo skubiau susisiekti su vietos sveikatos draudimo įstaiga (AGIS Verzekeringen) Utrechto mieste.

Už medicinos pagalbą turėsite sumokėti tam tikrą mokestį. Už viršijančią standartines normas ligoninės slaugą Jums taip pat teks sumokėti. Šios išlaidos nekompensuojamos.

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 112. Greitosios medicinos pagalbos paslaugos yra nemokamos tik tuo atveju, jei gydytojas nusprendžia, kad jos yra būtinos.

 

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Nyderlanduose metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.Kompetentingųjų įstaigų adresai ir rekvizitai:

College voor zorgverzekeringen
Postbus 320
1110 AH Diemen, The Netherlands
Tel. 0031 20 797 85 55
Faks. 0031 20 797 85 00
Tinklalapis www.cvz.nl


AGIS Zorgverzekeringen
Sectie Buitenland
Postbus 8261
NL-3503 RG Utrecht, The Netherlands
Tel. 0031 302 33 0600
Faks. 0031 302 33 0695
Tinklalapis www.agisweb.nl

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas