Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Latvija Atnaujinta 2015-11-03

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Latvijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir šių paslaugų išlaidos apmokamos Latvijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Latvijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuos arba kompensuos tik iš dalies.

Nacionalinė sveikatos tarnyba (Nacionālais veselības dienests – NVD) – tai kompetentinga įstaiga, į kurią reikia kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais. Ši įstaiga turi keturis teritorinius padalinius.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 113. Tokiu atveju Jums teks padengti dalį transportavimo išlaidų.

Prieš kreipdamiesi į gydymo įstaigą įsitikinkite, kad ji priklauso Latvijos nacionalinei sveikatos sistemai, nes tik šiai sistemai priklausančių įstaigų suteiktų paslaugų išlaidos yra kompensuojamos. Gydytojui būtinai pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Dėl neatidėliotinos pagalbos galite tiesiai kreiptis į Latvijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančią ligoninę. Pateikite savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo išrašytus vaistus galite įsigyti visose vaistinėse, kartu su receptu pateikdami savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Vaistų įsigijimo išlaidos gali būti nekompensuojamos arba kompensuojamos iki 100 procentų.

Vadovaujantis šios šalies teisės aktais, gali būti kompensuojama visa vaistų kaina arba jos dalis, t. y. juos įsigyjantis asmuo turi sumokėti 25 proc. ar 50 proc. vaistų kainos, kartais – visą kainą. Vaistų, kuriuos įsigyjate be recepto, išlaidos nekompensuojamos.

Kokios yra paciento priemokos?

  • už vizitą pas šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją dėl ambulatorinio gydymo suaugusieji moka 1,42 Eur;
  • už vizitą pas gydytoją specialistą dėl ambulatorinio gydymo suaugusieji moka nuo 4,27 Eur iki 35,57 Eur;
  • viena gydymo stacionare diena kainuoja 10,00 Eur;
  • už papildomai atliktus diagnostinius tyrimus tenka sumokėti nuo 14,23 Eur iki 35,57 Eur;
  • už atliktas operacijas mokama 31.00 Eur (už stacionare atliktas operacijas mokama vieną kartą, nepriklausomai nuo atliktų operacijų skaičiaus)

Odontologinio gydymo paslaugos yra mokamos.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Latvijoje metu Jums būtina hemodializė, prašome kreiptis į NVD arba tiesiai į šias paslaugas teikiančią įstaigą ir iš anksto susitarti dėl paslaugos teikimo laiko.

Kompetentingų įstaigų adresai ir rekvizitai:

Nacionalinės sveikatos tarnybos ir jos padalinių kontaktinius duomenis, taip pat daugiau informacijos apie Latvijos sveikatos sistemą galite rasti internete, adresu http://www.vmnvd.gov.lv.​


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas