Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Kipras Atnaujinta 2016-10-03

Sveikatos ministerija (YΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ) - tai kompetentinga įstaiga, į kurią reikėtų kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK). Labai svarbu, kad Jūsų kortelės galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs. Įsidėmėkite, kad visi Jūsų kortelės duomenys yra svarbūs kompensacijai gauti.

DĖMESIO!

ESDK negalioja šiaurinėje (Turkijos) Kipro dalyje. Rekomenduojame prieš vykstant į šį regioną apsidrausti privačiuoju sveikatos draudimu.

 

Kaip gauti gydytojo paslaugas?

Jei Jums prireiktų medicinos pagalbos, kreipkitės į valstybiniame sveikatos centre dirbantį gydytoją, gydytoją specialistą ar gydytoją odontologą. Pateikite jam savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Jūs turėsite sumokėti vadinamąjį paciento mokestį – 3 EUR už apsilankymą pas bendrosios praktikos gydytoją, 6 EUR – už apsilankymą pas gydytoją specialistą, 0,5 EUR – už kiekvieną paskirtą farmacinį produktą ar laboratorinį tyrimą. Maksimalus mokestis už receptą arba paskiriamų laboratorinių tyrimų formą yra 10 EUR. Šios išlaidos nekompensuojamos.

Pacientai, kurie kreipiasi į nelaimingų atsitikimų ir skubios pagalbos skyrių, turi sumokėti 10 EUR (nepriklausomai nuo gaunamų paslaugų).

 

Vaistai

Vaistai, kuriuos Jums išrašė valstybinei sveikatos sistemai priklausantis gydytojas, yra nemokami. Juos galėsite įsigyti valstybinėje vaistinėje. Jei neturėsite ESDK, vaistus Jums teks įsigyti privačioje vaistinėje ir už juos sumokėti.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

Jūs būsite gydomas valstybinėje ligoninėje tik tuo atveju, jei valstybinei sveikatos sistemai priklausantis gydytojas išduos Jums siuntimą į ligoninę arba jei Jums nutiko nelaimingas atsitikimas. Pateikite savo ESDK ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Toliau pateikiamas valstybinių medicinos įstaigų sąrašas.

 

Valstybinės medicinos įstaigos


Ligoninės

Telefonai

Lefcosia ligoninė

22-801400

Lemesos ligoninė

25-801100

Larnaka ligoninė

24-304312

Pafos ligoninė

26-803100

Makareio ligoninė

24-800500

Ammochostos ligoninė

23-821211

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Pateikus ESDK nereikės mokėti už pervežimo greitosios medicinos pagalbos automobiliu paslaugas, tačiau pervežimo oro transportu išlaidos yra nekompensuojamos.

 

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Kipre metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

 

Gydymo išlaidų kompensavimas

Valstybinė sveikatos sistema nekompensuoja privačių gydytojų ar privačių sveikatos įstaigų suteiktų medicinos paslaugų išlaidų. Išimtys taikomos tik medicinos paslaugoms, kurias suteikia apygardos (regiono) gydymo komisijai pavaldūs gydytojai ar gydymo įstaigos.

Kompetentingosios įstaigos adresas ir rekvizitai:


Ministry of Health
1 Prodromou & Chilonos Street 17
1448 Nicosia, Cyprus
Tel. 00357 22 605 300/301
El. p. perm.sec@moh.gov.cy,
ministryofhealth@cytanet.com.cy
Tinklalapis http://www.moh.gov.cy/moh/moh.nsf/index_en/index_en?OpenDocument​

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas