Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Italija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Italijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Italijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Italijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuoja ar kompensuoja tik iš dalies.

Visuose Italijos regionuose veikiantys teritoriniai sveikatos priežiūros padaliniai (Azienda Sanitaria Locale – ASL) – tai įstaigos, atsakingos už turistų, atvykstančių iš kitų Europos Sąjungos šalių, informavimą apie Italijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias gydymo įstaigas ir gydytojus bei jų darbo laiką. Labiausiai turistų lankomuose Italijos regionuose veikia turistų sveikatos priežiūros tarnybos (Servizio di guardia turistica). Šios tarnybos taip pat gali suteikti informaciją apie Italijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias gydymo įstaigas ir gydytojus.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 118 arba 112. Jums teks padengti dalį transportavimo paslaugos kainos.

Prieš kreipdamiesi į gydymo įstaigą įsitikinkite, kad ji priklauso Italijos nacionalinei sveikatos sistemai (Servizio Sanitario Nazionale), nes tik šiai sistemai priklausančių įstaigų suteiktų paslaugų išlaidos yra kompensuojamos. Gydytojui būtinai pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Dėl neatidėliotinos pagalbos galite tiesiai kreiptis į Italijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančią ligoninę. Pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Gydymas stacionare yra nemokamas.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo išrašytus vaistus galėsite įsigyti visose vaistinėse, kartu su receptu pateikdami savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Už vaistus pacientas moka iš dalies arba visą kainą. Išlaidos vaistams, kuriuos įsigijote be recepto, nekompensuojamos.

Kokios yra paciento priemokos?

Šeimos gydytojo (bendrosios praktikos gydytojo) ir gydytojo pediatro paslaugos yra nemokamos, tačiau prireikus diagnostinių tyrimų ar gydytojo specialisto konsultacijos teks mokėti tam tikrą paciento mokestį (iki 36,15 euro), kuris nekompensuojamas.

Prireikus odontologinio gydymo paslaugų, mokamas 18 eurų paciento mokestis. Tam tikrais atvejais, kai teikiama skubi neatidėliotina pagalba, už odontologinio gydymo paslaugas ir medikamentinį dantų gydymą mokėti nereikia.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Italijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, prašome kreiptis į vietos teritorinį sveikatos priežiūros padalinį (Azienda Sanitaria Locale), kuris iš anksto suderins paslaugos teikimo laiką.

Italijos susižinojimo tarnybos sveikatos draudimo klausimais kontaktinė informacija:

Ministero della salute DGRUERI ufficio II
VIALE GIORGIO RIBOTTA, 5
ROMA 00144
Fax 00390659942111
ITALY
www.ministerosalute.it
s.acquaviva@sanita.it

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas