Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Islandija Atnaujinta 2013-05-23

Valstybinis socialinės apsaugos institutas (Tryggingastofnun rikisins) - tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikėtų kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau - ESDK). Labai svarbu, kad Jūsų kortelės galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs. Įsidėmėkite, kad visi Jūsų kortelės duomenys yra svarbūs kompensacijai gauti.

 

Kaip gauti gydytojo paslaugas?

Jei Jums prireiks medicinos pagalbos, kreipkitės į valstybinę gydymo įstaigą arba gydytoją. Įsitikinkite, kad Jus konsultuojantis gydytojas yra sudaręs sutartį su Valstybiniu socialinės apsaugos institutu (Tryggingastofnun rikisins) ir pateikite jam savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu nepateiksite ESDK, Jums teks sumokėti už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Už kiekvieną apsilankymą (konsultaciją) pas gydytoją Jūs turėsite sumokėti tam tikrą nekompensuojamą paciento mokestį - apie 700 ISK (Islandijos krona).

gydytojo odontologo paslaugas Jums teks mokėti visą kainą. Tik asmenims, jaunesniems nei 18 metų, gali būti taikomos nuolaidos.

 

Vaistai

Gydytojo išrašytus vaistus galėsite įsigyti vaistinėse (apótek), pateikę savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Atsižvelgiant į vaistų rūšį, Jums gali tekti sumokėti nuo 0 iki 100 proc. vaistų kainos. Jei nepateiksite ESDK, už vaistus turėsite mokėti visą kainą.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

Siuntimą į ligoninę išduoda Jus gydantis gydytojas.

Jei Jums reikalinga neatidėliotina pagalba, galite tiesiai kreiptis į ligoninę, priklausančią Islandijos valstybinei sveikatos sistemai. Būtinai pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kitu atveju už gydymą Jums teks mokėti visą kainą.

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 112. Pateikus savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, Jums teks sumokėti tam tikrą mokestį. Reikjavike už greitąją medicinos pagalbą Jums teks sumokėti visą kainą, kituose miestuose šios paslaugos kaina gali siekti apie 2400 ISK.

 

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija lankymosi Islandijoje metu, Jūsų teritorinė ligonių kasa Lietuvoje turi suderinti šį klausimą su kompetentingąja įstaiga Islandijoje.

 

Paciento mokestis

Už valstybinėje gydymo įstaigoje dirbančio gydytojo paslaugas mokama nuo 500 ISK iki 1400 ISK (vieno apsilankymo kaina),

už gydytojo apsilankymą namuose mokama nuo 1400 ISK (vieno apsilankymo kaina),

už gydytojo specialisto paslaugas mokama nuo 2100 ISK .

 

Gydymo išlaidų kompensavimas

Jei Jums teko mokėti už gydymo paslaugas Jūsų buvimo Islandijoje metu, Jūs galite kreiptis į Valstybinį socialinės apsaugos institutą (Tryggingastofnun rikisins) Islandijoje, dėl gydymo išlaidų kompensavimo. Pateikite šiai įstaigai visas originalias sąskaitas, receptus ir savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kompetentingosios įstaigos adresas ir rekvizitai:

Triggingastofnun Rikisins
Laugavegur 114-116
150 Reykjavik, Iceland
Tel. 00354 560 44 00
Faks. 00354 560 44 51
El. p. tr@tr.is
Tinklalapis www.tr.is

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas