Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Graikija Atnaujinta 2012-07-11

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Graikijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Graikijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Graikijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuoja ar kompensuoja tik iš dalies.

Graikijos socialinio draudimo institutas (Social Insurance Institute – IKA) – tai įstaiga, atsakinga už medicinos pagalbos paslaugų teikimo išlaidų ir kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų apmokėjimą bei pacientų informavimą apie Graikijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias gydymo įstaigas ir sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimą.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Prieš kreipdamiesi į gydymo įstaigą įsitikinkite, kad ji priklauso Graikijos nacionalinei sveikatos sistemai (t. y. yra sudariusi sutartį su Graikijos socialinio draudimo institutu), nes tik šiai sistemai priklausančių įstaigų suteiktų paslaugų išlaidos yra kompensuojamos. Galite kreiptis į:

  • IKA sveikatos centrus (IKA Health Centre Units),
  • IKA ligonines,
  • IKA bendrosios praktikos gydytojų kabinetus.

Gydytojui būtinai pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Norėdami gauti paslaugas IKA sveikatos centruose, pirmiausia užsiregistruokite telefonu 184 (registracija galima iš bet kurios Graikijos vietos). Jei prireiktų skubios medicinos pagalbos, galite tiesiogiai kreiptis į IKA sveikatos centrus. IKA sveikatos centrai dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 7.00 iki 19.00 valandų. Į šių centrų gydytojus specialistus galite kreiptis be šeimos (bendrosios praktikos) gydytojo siuntimo.

Jei būtinosios medicinos pagalbos prireikia ne darbo valandomis, Jūs turėtumėte kreiptis į viešuosius sveikatos centrus (Public Health Centres), į IKA ligoninių greitosios pagalbos (ambulatorinius) skyrius arba į Graikijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių viešųjų ligoninių greitosios pagalbos skyrius.

Gydymas ligoninėse, sudariusiose sutartį su IKA, yra nemokamas.

Jei dėl neatidėliotinos medicinos pagalbos kreiptumėtės į Nacionalinei sveikatos sistemai nepriklausančią ligoninę (neturinčią sutarčių su IKA), už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas turėtumėte mokėti pats ir per 3 dienas nuo hospitalizacijos pradžios pranešti IKA vietos skyriui apie gydymąsi tokioje ligoninėje. IKA vietos skyriaus gydytojas-auditorius įvertins, ar Jums tikrai reikėjo neatidėliotinos pagalbos. Jei gydytojas-auditorius patvirtins, kad Jums suteikta neatidėliotina medicinos pagalba buvo būtina, per 6 mėnesius pateikite IKA dokumentus kompensacijai gauti. Jei dokumentai bus pateikti pavėluotai, suteiktų medicinos pagalbos paslaugų išlaidos nebus kompensuojamos.

Prireikus būtinosios medicinos pagalbos atokiose Graikijos vietovėse, kuriose nėra sutartis su IKA sudariusių įstaigų, kreipkitės į viešuosius sveikatos centrus (Public Health Centres) arba į rajonų medicinos kabinetus (Regional Medical Practices).

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Kreipkitės į vaistinę, sudariusią sutartį su IKA, ir pateikite gydytojo išrašytą receptą. Jums gali tekti sumokėti iki 25 proc. vaisto kainos. Ši dalis nekompensuojama.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Graikijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

Graikijos susižinojimo tarnybos sveikatos draudimo klausimais kontaktinė informacija

SOCIAL INSURANCE INSTITUTE – UNIFIED INSURANCE FUND FOR EMPLOYEES ADMINISTRATION
GENERAL DIREKTORATE OF INSURANCE SERVICES
International relations direction
Insurance and sickness benefits section
AG Konstantinou 8
GR 10241 Athens
GREECE

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas