Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
 • Parašyti
 • Parašyti
 • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Estija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį į tai, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Estijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Estijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Estijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuos arba kompensuos tik iš dalies.

Estijos sveikatos draudimo fondas (angl. Estonian Health Insurance Fund – EHIF) – tai kompetentinga įstaiga, į kurią reikia kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais. Ši įstaiga turi keturis teritorinius padalinius (toliau pateikiami jų kontaktiniai duomenys).

Svarbu žinoti, kad tik sudariusios sutartis su Estijos sveikatos draudimo fondu (EHIF) gydymo įstaigos nemokamai teikia būtinosios medicinos pagalbos paslaugas kitų ES šalių apdraustiesiems, pateikusiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą (sertifikatą), arba dokumentą DA1. Gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su EHIF, paslaugų išlaidas EHIF apmoka tiesiogiai jų teikėjams. Pacientui reikia sumokėti tik tam tikras priemokas. Jeigu paslaugos teikėjas (gydymo įstaiga) neturi sutarties su EHIF, pacientui pačiam tenka sumokėti visą gydymo kainą – šios išlaidos nekompensuojamos.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jei Jums būtina skubi medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefono numeriu 112. Jums teks padengti dalį transportavimo paslaugos kainos.

Kaip gauti bendrosios praktikos gydytojo paslaugas?

Norėdami gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kreipkitės tiesiai į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją, sudariusį sutartį su EHIF. Informaciją apie paslaugų teikėjus, sudariusius sutartis su Estijos sveikatos draudimo fondu, Jūs galite gauti ir šioje institucijoje, ir jos teritoriniuose padaliniuose.

Kaip gauti gydytojų specialistų paslaugas?

Jei Jums prireiktų gydytojų specialistų teikiamų paslaugų, pirmiausia turėtumėte gauti šeimos (bendrosios praktikos) gydytojo siuntimą.

Siuntimo nereikia kreipiantis į psichiatrą, ginekologą, dermatovenerologą, oftalmologą, stomatologą, chirurgą ar ortopedą (traumos atveju).

Dėl būtinosios medicinos pagalbos visada galima kreiptis tiesiai į gydymo įstaigos priėmimo skyrių arba skambinti greitosios medicinos pagalbos tarnybai.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Estijoje kompensuojami tik įrašyti į EHIF vaistų sąrašą ir šioje šalyje registruoti vaistai. Gydytojo išrašytus vaistus galėsite įsigyti vaistinėse, kartu su receptu pateikdami savo ESDK, sertifikatą arba dokumentą DA1 ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Vaistų įsigijimo išlaidos gali būti visai nekompensuojamos arba jų bazinė kaina gali būti kompensuojama 50 proc., 75 proc., 90 proc. arba 100 procentų. Šiuo atveju ES šalies apdraustajam, pateikusiam ESDK, sertifikatą arba dokumentą DA1, vaistinėje reikia sumokėti tik nekompensuojamąją vaisto kainos dalį ir mokestį už receptą:

 • 1,27 EUR, kai kompensuojama 100 proc., 90 proc. ir 75 procentų vaisto kainos;
 • 3,19 EUR, kai kompensuojama 50 procentų vaisto kainos.

Išlaidos vaistams, kuriuos įsigijote be recepto, nekompensuojamos.

Kokios yra paciento priemokos?

 • šeimos gydytojo vizitas – iki 5,00 EUR (jei pacientas lankomas namuose);
 • vizitas pas gydytoją specialistą (dėl ambulatorinio gydymo) – iki 5,00 EUR;
 • transportavimas greitosios medicinos pagalbos automobiliu, kai teikiama būtinoji medicinos pagalba – nemokamas;
 • gydymas stacionare – 2,50 EUR per dieną, bet tik už 10 stacionarinio gydymo dienų, t. y. ne daugiau kaip 25,00 EUR.

Priemokos netaikomos:

 • vaikams iki 18 metų;
 • nėštumo ir gimdymo atveju;
 • intensyviosios priežiūros atveju.

Odontologinio gydymo paslaugos nemokamai teikiamos tik vaikams iki 19 metų.

Suaugusiesiems už odontologinę pagalbą reikia mokėti, išskyrus du būtinosios medicinos pagalbos atvejus – danties pašalinimą ir pūlinio atvėrimą.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Estijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su gydymo įstaiga.

Kompetentingų įstaigų adresai ir rekvizitai:


Estonian Health Insurance Fund
Lembitu 10, Tallinn
Phone: + 372 620 8430
info@haigekassa.ee or valissuhted@haigekassa.ee
www.haigekassa.ee

Teritoriniai (vietos) padaliniai:
Harju Department
Lastekodu 48, Tallinn
Phone: + 372 603 3600; + 372 603 3601

Tartu Department
Põllu 1a, Tartu
Phone: + 372 744 7430

Viru Department
Nooruse 5, Jõhvi
Phone: + 372 335 4470

Pärnu Department
Lai 14, Pärnu
Phone: + 372 447 7666

Nacionalinės sveikatos tarnybos ir jos padalinių kontaktinius duomenis taip pat rasite adresu http://www.haigekassa.ee/haigekassa/kontakt.

Daugiau informacijos galite rasti interneto adresu http://www.haigekassa.ee.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas