Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Danija Atnaujinta 2013-05-23

Vidaus reikalų ir sveikatos ministerija (Indenrigs- og Sundhedsministeriet) - tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikėtų kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau - ESDK). Labai svarbu, kad Jūsų kortelės galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs. Įsidėmėkite, kad visi Jūsų kortelės duomenys yra svarbūs kompensacijai gauti.

 

Kaip gauti bendrosios praktikos gydytojo paslaugas?

 

Kreipkitės į gydytoją, sudariusį sutartį su Danijos valstybine sveikatos priežiūros tarnyba, ir pateikite jam savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tokių gydytojų pavardes ir adresus galėsite gauti vietos įstaigoje (Amtskommune) pagal savo buvimo vietą. Šių įstaigų darbo valandos - nuo 8.00 iki 16.00.

Jei Jums prireiktų medicinos pagalbos pasibaigus darbo valandoms, skambinkite į vietos medicinos pagalbos tarnybą (lægevagt) telefonu 118.

Paprastai už medicinos paslaugas pacientui reikia primokėti.

 

Kaip gauti gydytojų specialistų paslaugas?

 

Jei Jums prireiktų gydytojų specialistų paslaugų, pirmiausia turėtumėte gauti bendrosios praktikos gydytojo, sudariusio sutartį su Danijos valstybine sveikatos priežiūros tarnyba, siuntimą.

 

Kaip gauti gydytojo odontologo paslaugas?

 

Kreipkitės į gydytoją odontologą, sudariusį sutartį su Danijos valstybine sveikatos priežiūros tarnyba.

Už gydytojo odontologo paslaugas Jums teks sumokėti visą kainą.

Danijos valstybinė sveikatos priežiūros tarnyba atlygina iki 40 proc. tam tikro dantų gydymo išlaidų.

 

Vaistai

 

Pateikite receptą, išrašytą bendrosios praktikos gydytojo ar gydytojo specialisto, sudariusio sutartį su Danijos valstybine sveikatos priežiūros tarnyba, bet kurioje vaistinėje kartu su ESDK bei asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Kai pirmą kartą Danijoje kreipsitės į vaistinę, Jums bus išduota speciali kortelė su unikaliu numeriu. Šią kortelę vaistinėje turėsite pateikti kiekvieną kartą tam, kad būtų galima apskaičiuoti vaistų kainos kompensuojamąją dalį.

Nekompensuojami tie vaistai, kurių kaina yra mažesnė nei nustatytas limitas (apie 540 DKK - Danijos kronų). Tačiau asmenims, jaunesniems nei 18 metų, kompensuojama 50 proc. vaistų kainos.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

 

Jei Jums reikalinga neatidėliotina pagalba, galite tiesiai kreiptis į bet kurią valstybinę ligoninę. Pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Jei atvejis nėra neatidėliotinas, Jums prireiks bendrosios praktikos gydytojo ar gydytojo specialisto, sudariusio sutartį su Danijos valstybine sveikatos priežiūros tarnyba, siuntimo.

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

 

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 112.

 

Kaip gauti dializės ir deguonies terapijos paslaugas?

 

Jei Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija lankymosi Danijoje metu, Jūs turite suderinti šį klausimą su kompetentingąja įstaiga Danijoje.

Valstybinė sveikatos valdyba (Sundhedsstyrelsen) Jus informuos, kuri valstybinė ligoninė teikia deguonies terapijos paslaugas.

 

Kompetentingosios įstaigos adresas ir rekvizitai:

 Indenrigs- og Sundhedsministeriet
Slotsholmsgade 10-12
1216 Kobenhavn K, Denmark
Tel. 0045 3392 3360
Faks. 0045 3393 1563
El. p. im@im.dk
Tinklalapis www.im.dk

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas