Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
 • Parašyti
 • Parašyti
 • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Bulgarija Atnaujinta 2013-05-23

Bulgarijoje privalomąjį sveikatos draudimą administruoja Nacionalinis sveikatos draudimo fondas (The National Health Insurance Fund - NHIF). Ši įstaiga turi 28 teritorinius padalinius (Regional Health Insurance Fund – RHIF).

Bendroji informacija

Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis apmokamas būtinosios pagalbos paslaugas gausite, jei kreipsitės į Bulgarijos sveikatos priežiūros įstaigas arba į privačiai dirbančius gydytojus (taip pat ir dantų gydytojus), sudariusius sutartis su NHIF.

Kokios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartis su NHIF, galima susižinoti NHIF teritoriniuose padaliniuose (The Regional Health Insurance Fund – RHIF).

Norėdami gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, pirmiausia turite kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją, dirbantį pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaigoje, sudariusioje sutartį su NHIF. Bendrosios praktikos gydytojas suteiks visas jo kompetencijai priskirtas paslaugas. Jei Jums būtina pagalba ne pagal bendrosios praktikos gydytojo kompetenciją, jis išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą arba gydytis stacionare.

Kad gautumėte nemokamas gydytojų specialistų bei stacionarines paslaugas, turite pateikti bendrosios praktikos gydytojo siuntimą. Siuntimą gydytis stacionare Jums gali išduoti ir gydytojas specialistas.

Kreipdamiesi į gydymo įstaigą būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau - ESDK) arba ją laikinai pakeičiantį sertifikatą (toliau – sertifikatas) (rekomenduojama turėti ir šių dokumentų kopijas).

Kaip gauti bendrosios praktikos gydytojo teikiamas paslaugas?

Norėdami gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kreipkitės tiesiai į bendrosios praktikos gydytoją arba gydytoją odontologą (jei reikalingas dantų gydymas). Jei pablogėjo sveikata, o Jūsų numatomas buvimo Bulgarijoje laikotarpis yra ilgesnis nei 1 mėnuo, rekomenduojama laikinai pasirinkti pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaigoje bendrosios praktikos gydytoją. Tam gydymo įstaigoje reikia užpildyti registracijos formą, kurią vėliau pateiksite pasirinktam gydytojui. Bendrosios praktikos gydytojas, įvertinęs jūsų sveikatos būklę, gali išrašyti vaistų ambulatoriniam gydymui, išduoti siuntimą tyrimams atlikti ir po to skirti gydymą. Jei Jums būtina pagalba ne pagal bendrosios praktikos gydytojo kompetenciją, jis išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą arba gydytis stacionare.

Kaip gauti gydytojų specialistų teikiamas paslaugas?

Kreipdamiesi į gydytoją specialistą dėl konsultacijos, Jūs privalote turėti bendrosios praktikos gydytojo siuntimą. Bendrosios praktikos gydytojo išduotas siuntimas galioja 30 kalendorinių dienų nuo jo išdavimo dienos. Specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančią gydymo įstaigą galima pasirinkti, tik ji turi turėti sutartį su NHIF ir joje turi dirbti Jums reikalingas specialistas.

Jeigu kreipsitės į gydytoją specialistą be bendrosios praktikos gydytojo siuntimo, už paslaugas reikės mokėti gydymo įstaigos nustatytomis kainomis.

Kaip gauti nemokamas dantų gydymo paslaugas?

Dėl odontologinės pagalbos galite kreiptis į bet kurį gydytoją odontologą, kuris turi sutartį su Nacionaliniu sveikatos draudimo fondu (NHIF). Odontologijos paslaugos kompensuojamos iš dalies, todėl likusią suteiktos paslaugos kainos dalį reikia sumokėti, kaip kad moka ir patys Bulgarijoje apdraustieji sveikatos draudimu asmenys.

Kaip gauti kompensuojamųjų vaistų?

Kompensuojamus vaistus ambulatoriniam gydymui gali išrašyti bendrosios praktikos gydytojas arba gydytojas specialistas. Tuo atveju, jei Jums išrašyti vaistai yra visiškai arba iš dalies kompensuojami NHIF, o Jūsų diagnozė nėra lėtinis susirgimas, gydytojas išrašys specialios formos MH-NHIF No 5 recepte, pagal kurį vaistininkas išduoda vaistus. Dėl kompensuojamųjų vaistų įsigijimo turite kreiptis tik į tas vaistines, kurios turi sutartis su NHIF. Jeigu Jums išrašyti vaistai kompensuojami iš dalies, kainos skirtumą reikia sumokėti patiems. Jeigu pagal Jūsų diagnozę Jums išrašyti vaistai nėra kompensuojami NHIF, gydytojas jums išrašo receptą, o vaistus Jūs galite pirkti bet kurioje vaistinėje.

Jei sergate lėtine liga, kuriai gydyti vartojate tam tikrus vaistus, kompensuojamus NHIF, o Jūsų viešnagė šalyje yra ilgesnė nei 1 mėnuo, turite pasirinkti bendrosios praktikos gydytoją. Jis išduos specialią receptų knygelę, skirtą lėtine ligą sergančiam asmeniui, kurią turės patvirtinti RHIF. Knygelėje išrašytų vaistų nemokamai (ar iš dalies mokamai) įsigysite su NHIF sutartis turinčiose ir esančiose tame pačiame regione, kaip ir Jūsų pasirinktas bendrosios praktikos gydytojas, vaistinėse.

Informaciją apie vaistus (ar NHIF kompensuoja visą vaisto kainą ar tik dalį; jei vaistas kompensuojamas iš dalies, tai kokio dydžio priemoką reikia sumokėti pačiam pacientui, ir pan.) suteiks Jūsų pasirinktas bendrosios praktikos gydytojas.

Kaip gauti nemokamas stacionarinio gydymo paslaugas?

Stacionarinio gydymo paslaugas galėsite gauti tik pateikę bendrosios praktikos gydytojo, gydytojo specialisto ar greitosios pagalbos centro siuntimą. Su siuntimu galite būti paguldytas į stacionarinę asmens sveikatos priežiūros įstaigą, sudariusią sutartį su NHIF.

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 150 arba kreipkitės tiesiai į gydymo įstaigą, kur būsite apžiūrėtas ir Jums bus suteikta medicinos pagalba, o esant būtinybei būsite nuvežtas iki artimiausios ligoninės.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Bulgarijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

Kokios yra paciento priemokos?

Neatidėliotinos medicinos pagalbos paslaugos, suteiktos pirmiau minėtose gydymo įstaigose, yra nemokamos.

Tačiau yra numatyta keletas paciento priemokų, kurios nekompensuojamos, todėl pacientas turi sumokėti pats:

 • už kiekvieną apsilankymą pas bendrosios praktikos gydytoją, gydytoją specialistą ar dantų gydytoją, reikia mokėti 1 proc. Bulgarijos minimalaus darbo užmokesčio dydžio priemoką;
 • už bendrosios praktikos gydytojo, gydytojo specialisto ar dantų gydytojo paskirtus laboratorinius tyrimus reikia mokėti 1 proc. Bulgarijos minimalaus darbo užmokesčio dydžio priemoką arba sumokėti už tyrimui panaudotas medžiagas (suma negali būti didesnė kaip 2 BGN (Bulgarijos levas) už vieną vizitą į laboratoriją, nepriklausomai nuo paskirtų laboratorinių tyrimų skaičiaus);
 • už kiekvieną dieną stacionare, reikia mokėti 2 proc. Bulgarijos minimalaus darbo užmokesčio dydžio priemoką; jei gydymas trunka ilgiau nei 10 dienų per vienerius metus, už buvimo ligoninėje laiką nuo 11 dienos priemokos mokėti nereikia;
 • už NHIF iš dalies kompensuojamus vaistus reikia sumokėti nekompensuojamą vaisto kainos dalį;
 • už NHIF iš dalies kompensuojamas odontologijos paslaugas reikia sumokėti nekompensuojamą paslaugos kainos dalį;
 • Pirminė medicinos ir medicinos transporto pagalba kalnuose yra mokama, ir šios išlaidos nekompensuojamos.
 • Kompetentingų įstaigų adresai ir rekvizitai:  1. National Health Insurance Fund
  Central Management

  1 "Krichim" str., Sofia 1407 Bulgaria
  Tel. +359 2 9659387
  www.nhif.bg

  2. Sofia Health Insurance Fund (SHIF)
  e-mail: sofia@nhif.bg
  Tel. + 359 2 965 67 76

  3. Regional Health Insurance Fund – Blagoevgrad:
  e-mail: blagoevgrad@nhif.bg
  Tel. +359 (73) 88 300 475

  4. Regional Health Insurance Fund – Bourgas:
  e-mail: burgas@nhif.bg
  Tel. +359 (56) 80 66 66

  5. Regional Health Insurance Fund – Varna:
  e-mail: varna@nhif.bg
  Tel. +359 (52) 68 90 11

  6. Regional Health Insurance Fund – Veliko Tarnovo
  e-mail: tarnovo@nhif.bg
  Tel. + 359 (62) 61 12 52

  7. Regional Health Insurance Fund – Vidin:
  e-mail: vidin@nhif.bg
  Tel. +359 (94) 609 824

  8. Regional Health Insurance Fund – Vratsa:
  e-mail: vraca@nhif.bg
  Tel. +359 (92) 686 124
  9. Regional Health Insurance Fund – Gabrovo:
  e-mail: gabrovo@nhif.bg
  Tel. +359 (66) 81 95 26

  10. Regional Health Insurance Fund – Dobrich:
  e-mail: dobrich@nhif.bg
  Tel. +359 (58) 65 45 00

  11. Regional Health Insurance Fund – Kardjali:
  e-mail: kardjali@nhif.bg
  Tel. +359 (361) 63 514

  12. Regional Health Insurance Fund – ?justendil:
  e-mail: kiustendil@nhif.bg
  Tel. +359 (78) 55 97 05

  13. Regional Health Insurance Fund – Lovetch:
  e-mail: lovech@nhif.bg
  Tel. +359 (68) 68 81 15

  14. Regional Health Insurance Fund – Montana:
  e-mail: montana@nhif.bg
  Tel. +359 (96) 39 61 51

  15. Regional Health Insurance Fund – Pazardzik:
  e-mail: pazardjik@nhif.bg
  Tel. +359 (34) 40 21 05

  16. Regional Health Insurance Fund – Pernik:
  e-mail: pernik@nhif.bg
  Tel. +359 (76) 64 92 85

  17. Regional Health Insurance Fund – Pleven:
  e-mail: pleven@nhif.bg
  Tel. +359 (64) 88 25 77

  18. Regional Health Insurance Fund – Plovdiv;
  e-mail: plovdiv@nhif.bg
  Tel. +359 (32) 60 30 60

  19. Regional Health Insurance Fund – Razgrad:
  e-mail: razgrad@nhif.bg
  Tel. +359 (84) 61 15 67

  20. Regional Health Insurance Fund – Ruse:
  e-mail: ruse@nhif.bg
  Tel. +359 (82) 88 61 73

  21. Regional Health Insurance Fund – Silistra:
  e-mail: silistra@nhif.bg
  Tel. +359 (86) 81 21 44

  22. Regional Health Insurance Fund – Sliven:
  e-mail: sliven@nhif.bg
  Tel. +359 (44) 61 52 05

  23. Regional Health Insurance Fund – Smoljan:
  e-mail: smolian@nhif.bg
  Tel. +359 (301) 670 44

  24. Regional Health Insurance Fund – Sofia-district:
  E-mail: sofia-obl@nhif.bg
  Tel. +359 (2) 96 56 943

  25. Regional Health Insurance Fund – Stara Zagora:
  e-mail: st.zagora@nhif.bg
  Tel. +359 42 610 977

  26. Regional Health Insurance Fund – Targovishte:
  E-mail: targovishte@nhif.bg
  Tel. +359 (601) 61 104

  27. Regional Health Insurance Fund – Haskovo:
  E-mail: haskovo@nhif.bg
  Tel. +359 (38) 60 73 11

  28. Regional Health Insurance Fund – Shumen:
  E-mail: shumen@nhif.bg
  Tel. +359 (54) 85 00 70

  29. Regional Health Insurance Fund – Jambol:
  E-mail: iambol@nhif.bg
  Tel. +359 (46) 68 50 68


  Pasitikrinkite
  Prevencinės programos
  Naudinga
  Mažiesiems apie sveikatą
  E. sveikatos portalas
  Svetainės dizainas: Idamas