Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Airija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį į tai, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Airijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Airijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Airijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuos arba kompensuos tik iš dalies.

Sveikatos paslaugų tarnyba (angl. Health Service Executive; HSE) – tai kompetentinga įstaiga, į kurią reikia kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais.

 

Prieš kreipdamiesi į gydymo įstaigą įsitikinkite, ar ji priklauso Airijos nacionalinei sveikatos sistemai, nes tik šiai sistemai priklausančių įstaigų suteiktų paslaugų išlaidos yra kompensuojamos. Airijos sveikatos sistemai priklausančių gydytojų ar gydymo įstaigų kontaktinius duomenis galite rasti HSE teritoriniuose padaliniuose (informaciją apie HSE teritorinius padalinius rasite HSE interneto svetainėje adresu http://www.ehic.ie/ Local Health Offices). Gydytojui būtinai pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kaip gauti bendrosios praktikos gydytojo teikiamas paslaugas?

Norėdami gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kreipkitės į bendrosios praktikos gydytoją, dirbantį sveikatos centre (sveikatos centrų kontaktiniai duomenys skelbiami HSE interneto svetainėje adresu http://www.ehic.ie/ > Health Centres). Jei nesate tikras, ar Jūsų pasirinktas bendrosios praktikos gydytojas priklauso Airijos nacionalinei sveikatos sistemai, pateikite jam savo ESDK ir paaiškinkite, kad medicinos pagalba Jums turėtų būti teikiama ES reglamentų nustatyta tvarka.

Kaip gauti gydytojų specialistų teikiamas paslaugas?

Prireikus gydytojų specialistų paslaugų, turėtumėte gauti bendrosios praktikos gydytojo siuntimą. Bendrosios praktikos gydytojui būtinai paaiškinkite, kad norite būti gydomas kaip visuomeninis (public) pacientas, nes dauguma gydytojų specialistų Airijoje teikia sveikatos priežiūros paslaugas ir kaip visuomeniniai, ir kaip privatūs paslaugų teikėjai. Jei gydytojo specialisto konsultacija Jums bus suteikta kaip privačiam pacientui, šios konsultacijos išlaidas turėsite padengti pats.

Kaip gauti nemokamas dantų gydymo paslaugas?

Neatidėliotiną dantų gydymą galima gauti medicinos įstaigose, turinčiose sutartį su teritoriniais HSE padaliniais. Gydytojui pateikite ESDK ir paaiškinkite, kad medicinos pagalba Jums turėtų būti teikiama ES reglamentų nustatyta tvarka.

Kaip gauti nemokamas stacionarinio gydymo paslaugas?

Jei prireiktų neatidėliotinos medicinos pagalbos, galite tiesiai kreiptis į stacionarinę gydymo įstaigą. Už gydymo ligoninėje paslaugas mokėti nereikia.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Kompensuojamus vaistus turi paskirti bendrosios praktikos gydytojas, priklausantis Airijos nacionalinei sveikatos sistemai. Kompensuojamieji vaistai išrašomi ant specialaus recepto blanko.

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei prireiktų greitosios medicinos pagalbos paslaugų dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 999 arba 112.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Airijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su gydymo įstaiga. Įstaigų, teikiančių Jums reikiamas paslaugas, sąrašą galite gauti teritoriniuose HSE padaliniuose.

Airijos sveikatos paslaugų tarnybos kontaktinė informacija:

Oak House, Millennium Park, Naas, Co. Kildare
Phone: +353 (0)45 880400
Fax: 1890 200 857

Dr. Steevens' Hospital, Dublin 8
Phone: +353 (0)1 635 2000
http://www.ehic.ie/

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas