Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Austrija Atnaujinta 2013-05-23

Norėdami gauti nemokamas būtinosios pagalbos paslaugas, kreipkitės į gydymo įstaigas, sudariusias sutartis su regionine ligonių kasa (Gebietskrankenkasse). Informaciją apie paslaugų teikėjus, sudariusius sutartį su regionine ligonių kasa, Jūs galite gauti ligonių kasose pagal gyvenamąją vietą.

 

Kaip gauti gydytojo paslaugas?

Jei Jums prireiks gydytojo pagalbos, turėsite atvykti į gydymo įstaigą, sudariusią sutartį su regionine ligonių kasa, ir kreiptis tiesiai į bendrosios praktikos gydytoją. Būtinai pateikite gydytojui savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau - ESDK) bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Gydymo įstaigos personalas pateiks Jums pareiškimo blanką (Erklärung), kurį Jus turėsite užpildyti. Norėdami gauti gydytojų specialistų paslaugas, Jūs privalote turėti bendrosios praktikos gydytojo siuntimą.

 

Kaip gauti gydytojo odontologo paslaugas?

Dantų gydymas įstaigose, sudariusiose sutartis su regionine ligonių kasa, yra kompensuojamas tik iš dalies. Kainoraštį Jums pateiks gydytojas odontologas, į kurį Jūs kreipsitės.

 

Vaistai

Vaistai, išrašyti pagal gydytojo, turinčio sutartį su regionine ligonių kasa receptą, išduodami bet kurioje vaistinėje. Kiekvienam vaistui taikomas apie 4,45 euro mokestis.

 

Kaip gauti stacionarinio gydymo paslaugas?

Jei Jums prireiks stacionarinės pagalbos, gydytojas Jums išduos siuntimą gydytis ligoninėje (Einweisungschein). Neatidėliotinais atvejais vykite tiesiai į ligoninę ir pateikite savo ESDK bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Valstybinei sveikatos apsaugos sistemai priklausančiose ligoninėse reikia mokėti tam tikrą mokestį už kiekvieną dieną (apie 10-15 euro). Šios išlaidos nekompensuojamos.

 

Kaip gauti transportavimo paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 144 arba tiesiai į ligoninės būtinosios pagalbos skyrių. Transportavimas iki artimiausios ligoninės yra nemokamas. Medicinos transporto pagalba kalnuose yra mokama, ir šios išlaidos nekompensuojamos.

 

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Austrijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su medicinos įstaiga.

 

Išlaidų kompensavimas

Jei vis dėlto visas išlaidas turėjote padengti patys, išsaugokite detalią sąskaitą ir čekį už gydymą, kuriame turi būti atskirai išvardintos Jums suteiktos paslaugos. Kreipkitės į Lietuvos teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą dėl išlaidų kompensavimo.

Kompetentingosios įstaigos adresas ir rekvizitai:

Hauptverband der österreichischen Sozialversicherungsträger
(Pagrindinė Austrijos socialinio draudimo įstaigų asociacija)
Kundmanngasse 21
Postfach 600
A1031 Wien, Austria
Tel. 0043171132
Faks. 00431711323777
El. p. posteingang.allgemein@hvb.sozvers.at
Tinklalapis http://www.hauptverband.at

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas