Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Lietuva Atnaujinta 2013-05-23

Viešnagės Lietuvoje metu būtinosios medicinos pagalbos paslaugos Jums bus teikiamos Lietuvos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka, o jų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) – tai susižinojimo tarnyba ir kompetentinga įstaiga.

 

Teritorinės ligonių kasos (TLK) – tai kompetentingos vietos įstaigos, į kurias reikia kreiptis visais sveikatos draudimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Lietuvos gydymo įstaigose klausimais. Lietuvoje yra penkios TLK (toliau pateikiami jų kontaktiniai duomenys).

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje?

Būtinoji medicinos pagalba paprastai teikiama dėl ūmios ligos. Būtinosios pagalbos mastą nustato gydantysis gydytojas. Vadovaujantis Europos Sąjungos teisės aktais, Jums turi būti suteikta tokio masto pagalba, kad nereikėtų dėl medicininių priežasčių anksčiau laiko grįžti į šalį, kurioje esate apdraustas sveikatos draudimu. Todėl pagalbą teikiantis gydytojas turi atsižvelgti į Jūsų numatomą lankymosi Lietuvoje trukmę. Paslaugos sergantiesiems lėtinėmis ligomis teikiamos tik išimties atvejais, kai pacientui būtina nuolatinė priežiūra (pvz., dializės paslaugos).

Norėdami iškviesti greitąją medicinos pagalbą, skambinkite telefono numeriu 112 arba 03.

Dėl neatidėliotinos pagalbos galite tiesiai kreiptis į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją poliklinikoje arba į ligoninės priėmimo skyrių. Jeigu šeimos gydytojas, įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, nuspręs, kad Jums būtina specialisto konsultacija, parašys siuntimą.

Kreipdamiesi į gydymo įstaigą, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu būtinai pateikite Jus apdraudusios valstybės – Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalies ar Šveicarijos Konfederacijos (ES šalys) – kompetentingos sveikatos draudimo įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį Jūsų apdraustumą toje šalyje: Europos sveikatos draudimo kortelę (angl. European Health Insurance Card) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą (angl. The Certificate Provisionally Replacing European Health Insurance Card).

Nepateikus šių dokumentų, už Jums suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas reikės mokėti. Gydymo įstaiga išrašys Jums sąskaitą faktūrą, kurią, grįžęs į Jus apdraudusią valstybę, kartu su sąskaitos apmokėjimą patvirtinančiais finansiniais dokumentais turėsite pateikti kompetentingai sveikatos draudimo įstaigai (jei nuspręstumėte kreiptis į ją dėl šių išlaidų kompensavimo).

Svarbu žinoti, kad tik sutartis su TLK turinčios gydymo įstaigos nemokamai teikia būtinosios medicinos pagalbos paslaugas kitų ES šalių apdraustiesiems, pateikusiems Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą. Informaciją apie gydymo įstaigas, sudariusias sutartis su TLK, Jums pateiks TLK.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Ambulatoriniam gydymui gydytojo išrašytus kompensuojamuosius vaistus galima įsigyti vaistinėse. Kartu su receptu būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir savo Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą. Vaistų įsigijimo išlaidos gali būti nekompensuojamos arba jų bazinė kaina gali būti kompensuojama 50 proc., 80 proc., 90 proc. arba 100 procentų. Tokiu atveju ES šalies apdraustajam, pateikusiam Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą, vaistinėje reikia sumokėti tik nekompensuojamąją vaisto kainos dalį.

Nepateikus Europos sveikatos draudimo kortelės arba laikinai ją pakeičiančio sertifikato, už vaistus reikės mokėti visą kainą. Tokiu atveju vaisto receptą ir vaisto įsigijimą patvirtinančius finansinius dokumentus, grįžęs į Jus apdraudusią valstybę, turėsite pateikti kompetentingai sveikatos draudimo įstaigai (jei nuspręstumėte kreiptis į ją dėl šių išlaidų kompensavimo).

Daugiau informacijos apie vaistų kainas rasite internete adresu http://195.182.66.169:8080/idrug-public-app/search.0;jsessionid=4aa1840186394171238a245ae0f7

Svarbu žinoti, kad kitų ES šalių apdraustiesiems, pateikusiems Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą, kompensuojamųjų vaistų galima įsigyti (sumokant nekompensuojamąją vaisto kainos dalį) tik sutartis su TLK sudariusiose vaistinėse.

Informaciją apie vaistines, sudariusias sutartis su TLK, Jums pateiks TLK.

Kokios yra paciento priemokos?

Kreipiantis dėl būtinosios medicinos pagalbos į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją ar ligoninės priėmimo skyrių, mokėti nereikia.

Kreipiantis į gydytoją specialistą (išskyrus gydytoją dermatovenerologą), reikia turėti šeimos (bendrosios praktikos) gydytojo siuntimą. Jeigu kreipsitės pas gydytoją specialistą be siuntimo, už konsultaciją reikės mokėti ir šios išlaidos nebus kompensuojamos.

Būtinoji odontologinė pagalba pirminės sveikatos priežiūros centruose teikiama nemokamai, tačiau už medicinos priemones ir medžiagas, kurių prireikia teikiant šią pagalbą, reikia mokėti, nepaisant Jūsų turimos Europos sveikatos draudimo kortelės arba laikinai ją pakeičiančio sertifikato.

Atkreiptinas dėmesys, kad dauguma odontologų dirba privačiai, todėl jų suteiktų paslaugų išlaidos nekompensuojamos.

Už privačia praktika besiverčiančių gydytojų ir gydymo įstaigų, nesudariusių sutarties su TLK, suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas reikia mokėti.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Lietuvoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, prašome kreiptis į TLK arba tiesiai į šias paslaugas teikiančią sveikatos priežiūros įstaigą ir iš anksto (prieš 1–2 savaites iki planuojamo vizito į Lietuvą) susitarti dėl paslaugos teikimo laiko.

Kompetentingų įstaigų adresai ir rekvizitai:

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.vlk.lt/struktura-ir-kontaktai/

Vilniaus TLK kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.vilniaustlk.lt/index.php?id=39,

Kauno TLK kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.ktlk.lt/struktura/darbuotojai/,

Klaipėdos TLK kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.klaipedostlk.lt/darbuotoj%C5%B3-kontaktai,

Šiaulių TLK kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.siauliutlk.lt/index.php?1491330730,

Panevėžio TLK kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.paneveziotlk.lt/?TabID=17.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas