Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Žiemą daugėja traumų. Ar žinote, kad dėl nesunkios traumos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, patyrus sunkią traumą – skambinti 112?


Apklausų rezultatai



Gyventojus konsultuojame
Telefonu:
(8 5)  232 2222 (skambinant iš užsienio + 370 5  232 2222)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Prieinamesnės ambulatorinės paslaugos – visiems pacientams Atnaujinta 2011-11-17

Vilniaus teritorinė ligonių kasa agituoja sostinės medikus teikti paslaugas provincijos gyventojams.

Planuojamas eksperimentas, kuris leistų Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonoje esančių savivaldybių  gyventojams teikti prieinamesnes ir kokybiškesnes specializuotas ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas.

Galiojantys  teisės aktai numato ekonomiškai  efektyvių sveikatos priežiūros paslaugų plėtrą visoje Lietuvoje bei šių paslaugų vartojimo atskirose savivaldybėse skirtumų mažinimą.  Tai reiškia, kad teisę į nemokamą,  specializuotą  ir kokybiškesnę ambulatorinę pagalbą turi ne tik didmiesčių, bet ir provincijos gyventojai.

Deja,  realybė – liūdnesnė:  daugelio rajonų gydymo įstaigose trūksta ne tiktai gydytojų specialistų, bet ir modernios diagnostinės aparatūros, todėl ten pacientams trūksta paslaugų arba jos iš viso neteikiamos.

Vadovaudamasi galiojančiais teisės aktais ir siekdama, kad kokybiškesnė specializuota ambulatorinė pagalba būtų prieinama ir rajonų gyventojams, Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) siūlo naujovę.

Vilniaus TLK išleido įsakymą „Dėl ambulatorinių specializuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų (konsultacijų) teikimo netolygumų Vilniaus teritorinės ligonių kasos veiklos zonos atskirose savivaldybėse aprašo patvirtinimo“.

Remiantis juo,  Vilniaus TLK kviečia sveikatos priežiūros įstaigas (ypač – esančias Vilniaus mieste, kur netrūksta nei specialistų, nei modernios medicininės aparatūros) dalyvauti konkurse dėl specializuotų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo rajonuose, kuriuose tų paslaugų nepakanka.   

Plėtoti numatoma tas ambulatorines specializuotas asmens sveikatos priežiūros  paslaugas, kur jų suteikiama bent  10 procentų mažiau nei vidutiniškai Vilniaus ir Alytaus apskričių  gyventojams.

Su konkursą laimėjusiomis įstaigomis būtų sudaromos sutartys. Pasirašius sutartis, gydymo įstaigos įsipareigotų teikti numatomas kompensuoti paslaugas. Už suteiktas paslaugas būtų  apmokama  Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Pavyzdžiui, būtų sudaryta sutartis su poliklinika, kurioje dirbantis specialistas įsipareigotų pagal numatytą grafiką nuvykti konsultacijoms pas tam tikro rajono gyventojus. Arba rajono gyventojai sutartu laiku specialiai skirtu transportu būtų atvežami į didmiestyje esančią gydymo įstaigą, kur modernia aparatūra juos apžiūrėtų gydytojas.

Neabejojama, kad naujoji tvarka pagerintų kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą visiems gyventojams, be to,  paslaugos būtų teikiamos ekonomiškai efektyviau.

Naujajai  tvarkai iš esmės buvo pritarta 2011 m. spalį vykusiame Vilniaus TLK stebėtojų tarybos posėdyje.

Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojams planuojamų 2012 m. papildomai pirkti specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas