Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Žiemą daugėja traumų. Ar žinote, kad dėl nesunkios traumos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, patyrus sunkią traumą – skambinti 112?


Apklausų rezultataiGyventojus konsultuojame
Telefonu:
(8 5)  232 2222 (skambinant iš užsienio + 370 5  232 2222)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Savanoriškas žalos, padarytos PSDF biudžetui, atlyginimas
Gana dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl tyčinių ar neatsargių asmens veiksmų sužalojamas kitas žmogus ar pakenkiama jo sveikatai. Avarija ar smurtinis nusikaltimas, – jeigu pradedamas ikiteisminis tyrimas ir nustatytas įtariamasis, ligonių kasos išsireikalaus visą sumą, kurią sumokėjo už nukentėjusiojo gydymą. Tai dažniausiai daroma baudžiamojoje byloje pareiškiant civilinį ieškinį dėl nukentėjusiojo gydymo. Tačiau yra alternatyvų. Kol teismui nepateiktas civilinis ieškinys, kaltininkas gali savanoriškai atlyginti žalą – visą iš karto arba sudaryti sutartį dėl žalos atlyginimo dalimis (maksimalus terminas – penkeri metai). Šiuo atveju atsiranda galimybė susitaikyti, o jeigu susitaikyti neįmanoma, tai bus atsakomybę lengvinanti aplinkybė kaltininkui stojant prieš teismą. Priešingu atveju, jeigu ieškinys pasieks teismą ir bus patenkintas, Vilniaus teritorinė ligonių kasa perduos vykdomąjį raštą antstolių kontorai. Antstolių kontora, išieškodama žalos atlyginimą, iš žmogaus papildomai išsireikalaus ir išieškojimo išlaidas. Jeigu apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu asmuo dėl nusikalstamos veikos buvo sužalotas ir sveikatos priežiūros įstaigoje gydomas nemokamai, sveikatos priežiūros išlaidos (medicinos pagalba, išlaidos medikamentams ir kt.) apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų (Sveikatos draudimo įstatymo 9 straipsnis). Šio biudžeto pajamas, be kitų įplaukų, sudaro ir iš fizinių bei juridinių asmenų išieškotos lėšos už žalą. padarytą apdraustojo sveikatai (Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 8 punktas). Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto valdytojas, taip pat sveikatos priežiūros paslaugų kontrolę vykdantis asmuo yra Valstybinė ligonių kasa su teritorinėmis ligonių kasomis (Sveikatos draudimo įstatymo 30 straipsnio 1 dalies 1 punktas, 31 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Todėl institucijų, vykdančių privalomąjį sveikatos draudimą, turėtas apdrausto asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas, jei draudiminis įvykis pagal Sveikatos draudimo įstatymo 5 straipsnį įvyko dėl juridinių ar fizinių asmenų neteisėtos veikos, turi teisę išieškoti Valstybinė ligonių kasa ar teritorinės ligonių kasos, kaip socialinį draudimą - privalomąjį sveikatos draudimą - vykdančios institucijos (Lietuvos Respublikos socialinio draudimo įstatymo 3, 24, 34 straipsniai, Sveikatos draudimo įstatymo 4, 29-34 straipsniai) pagal savo kompetenciją CK 6.290 straipsnio nustatyta tvarka. Asmenys, padarę žalą PSDF biudžetui, ją gali atlyginti:
  • iš karto pervesdami pinigus už nukentėjusiojo gydymą į Valstybinės ligonių kasos atsiskaitomąją sąskaitą LT 217300010002484333, „Swedbank“, AB, banko kodas 73000; pervedant įmokėtus grynuosius pinigus banko kvite būtina įrašyti „Žala PSDF biudžetui“ ir nurodyti nusikaltusio asmens vardą, pavardę, padarytą žalą;
  • atvykę į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Teisės skyrių sudaryti sutarties dėl žalos atlyginimo dalimis.

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas