Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms


Gyventojus konsultuojame
Telefonu:
8 700 88 888 (skambinant iš užsienio +370 5 236 4114)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Profilaktinė vaiko sveikatos patikra: vasara – jai tinkamas laikas Atnaujinta 2018-07-03 (Archyvinė informacija)

Vilniaus TLK primena apie vaiko sveikatos pažymą.

Sostinės gatvėse kursuoja troleibusas su informacija, skatinančia gyventojus, auginančius nepilnamečius vaikus, laiku pasirūpinti jų sveikatos patikra ir pažymėjimu. Vilniaus teritorinė ligonių kasa tokiu būdu primena, kad vaikus, rudenį lankysiančius ugdymo įstaigas, jau dabar derėtų užregistruoti pas šeimos gydytoją ir odontologą, jei profilaktiškai vaikai buvo tikrinti maždaug prieš metus ar seniau.

Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų iki 18 metų tėvai kiekvienais metais privalo pasirūpinti savo atžalų profilaktine sveikatos patikra ir sveikatos pažymėjimu, kuris pateikiamas jų ugdymo įstaigoms (darželiams, mokykloms) ir galioja vienus metus.

„Profilaktiškai tikrindamas sveikatą, šeimos ar vaikų ligų gydytojas įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujospūdį, regą, patikrina, kaip funkcionuoja kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinimo, skeleto-raumenų ir kitos sistemos. Nustatoma ir fizinio ugdymo grupė bei atleidimo nuo kūno kultūros pamokų laikas, jei dėl vaiko sveikatos būklės atleidimas yra reikalingas“, – sako Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Rūta Liaudanskienė.

Patikros metu atlikti vaiko sveikatos vertinimai ir gydytojų rekomendacijos įvedami į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą. Jeigu vaikas alergiškas arba serga lėtinėmis ar kitomis ligomis, pažymėjime pateikiama ir informacija apie skubiąją pagalbą bei pirmosios pagalbos priemones, kurių jam gali prireikti.

Vaiko sveikatos pažymėjime taip pat turi būti pateikta odontologo išvada dėl vaiko dantų bei žandikaulių būklės, todėl būtina kreiptis ir į odontologą. Patikros metu odontologai tėvus informuoja apie dantų ėduonies profilaktikos priemones, tokias kaip krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis. Jis 6–14 metų vaikams nemokamai atliekamas gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa.

R. Liaudanskienė atkreipia dėmesį, kad kasmetę vaiko sveikatos patikrą svarbu atlikti atsakingai: „Būtina užtikrinti, kad ugdymo metu nenukentėtų vaiko sveikata, jai nebūtų sukeltas pavojus. Pavyzdžiui, per pamoką vaikas turi sėdėti jo regai tinkamoje vietoje, sportuoti – tiek, kiek jam leistina, atsižvelgiant į sveikatą. Prireikus ugdymo įstaigoje vaikui turi būti suteikta reikalinga medicinos pagalba. Tai įmanoma tik turint kokybišką informaciją apie vaiko sveikatos būklę, ir tėvelių pareiga – pasirūpinti, kad darželis ar mokykla laiku ją gautų.“

Pasak Vilniaus TLK atstovės, siekiant kuo anksčiau nustatyti vaiko sveikatos sutrikimus ir rizikas, profilaktinės patikros metu jis gali būti siunčiamas į įvairių gydytojų specialistų konsultaciją. Tyrimai ir konsultacijos kartais užtrunka, todėl svarbu profilaktinės patikros neatidėti rugsėjui ar paskutinėms vaiko sveikatos pažymėjimo galiojimo dienoms. Vasara – ypač tinkamas laikas visa tai atlikti.

Dėl profilaktinės sveikatos patikros vaiką reikia iš anksto užregistruoti pas šeimos gydytoją ir odontologą. Kartu su vaiku iki 16 metų į sveikatos priežiūros įstaigą turi atvykti vienas iš tėvų arba teisėtų globėjų, nes sveikatai patikrinti reikia jų sutikimo. Profilaktinė vaikų sveikatos patikra yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, už vaiko sveikatos pažymėjimą tėvams mokėti nereikia.

Kilus klausimų, į teritorinę ligonių kasą gyventojai kviečiami kreiptis tel. (8 5) 212 0000 ar 8 700 88 888 (skambinant iš užsienio +370 5 236 4114) arba rašyti el. paštu info@vlk.lt.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.
Tėvai raginami pasirūpinti vaikų sveikata vasarą.

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas