Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, norėdami būti apdrausti Lietuvos sveikatos draudimu, Europos ekonominės erdvės aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės studijų formos studijų programas studijuojantys jaunuoliai TLK kasmet turi pateikti užsienio aukštosios mokyklos išduotos oficialios akademinės pažymos originalą, tačiau deklaruoti išvykimo neturi?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ligonių kasos: pernai norą gydytis užsienyje išreiškė 95 pacientai Atnaujinta 2018-06-13

Pernai ligonių kasos prašymus kompensuoti planinio gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas gavo iš 95 pacientų. Pagal šiuos prašymus Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis kompensuota suma siekė 85,6 tūkst. eurų.

Lietuvos gyventojai 2017 m. dažniausiai vyko į kaimyninių ES šalių gydymo įstaigas. Jiems buvo atliktos įvairios operacijos, suteiktos gydytojų specialistų konsultacijos, taip pat medicininės reabilitacijos paslaugos, atlikti brangūs tyrimai, jie įsigijo medicinos pagalbos priemonių ir vaistų.

Daugiausia prašymų kompensuoti gydymo išlaidas ligonių kasos gavo iš tų Lietuvoje apdraustų asmenų, kurie gydėsi Latvijoje (30), Lenkijoje (26), Vokietijoje (17), Estijoje (6), Slovakijoje (6).

„Nors pernai pacientų prašymų kompensuoti gydymo ES šalyse išlaidas per pastaruosius metus gauta daugiausiai, prašymų visgi nėra daug. Lietuvos žmonės, kaip ir kitų ES valstybių gyventojai, mieliau gydosi savo šalyje. Na, o jeigu jau vyksta gydytis į užsienį, tai renkasi paslaugas arčiau namų, artimiausiose kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Estijoje", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė.

Daugiausia sprendimų kompensuoti pacientų patirtas išlaidas 2017 m. priėmė Vilniaus TLK – 46. Kitos TLK tokių sprendimų priėmė mažiau: Kauno TLK – 18, Klaipėdos TLK – 11, Šiaulių TLK – 7, Panevėžio TLK – 5, o VLK – 8.

Mūsų šalies pacientams svarbu žinoti, jog už užsienyje suteiktas paslaugas reikia susimokėti patiems, o tik grįžus galima kreiptis į TLK dėl išlaidų kompensavimo. ES šalyse suteiktų paslaugų išlaidos kompensuojamos tik tokiomis pat kainomis, sąlygomis, kaip jos būtų kompensuojamos Lietuvoje.

Už Lietuvos ribų sveikatos priežiūros paslaugos dažniausiai kainuoja daug brangiau. Pavyzdžiui, senosiose ES šalyse kainų skirtumai siekia daugiau nei 5 kartus, naujosiose – jie mažesni. Tad skirtumą, jei toks atsiranda, reikia padengti patiems. Pernai patys gyventojai sveikatos priežiūros paslaugoms vidutiniškai išleido 302 tūkst. eurų, tai yra 3,5 karto daugiau, nei jiems buvo kompensuota. Daugiausiai gyventojai sumoka už paslaugas, teikiamas senosiose ES šalyse. Pavyzdžiui, pernai didžiausia paciento sumokėta suma – daugiau nei 36,6 tūkst. eurų – buvo išleista už operaciją, atliktą Vokietijoje. Iš PSDF biudžeto šiam pacientui buvo kompensuota daugiau nei 6 tūkst. eurų.BNS nuotrauka.

VLK specialistai pataria atsakingai apsvarstyti ketinimą gydytis ES šalyse. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, kiek reikalinga gydymo paslauga kainuos užsienio šalyje, į kurią planuojama vykti, ir kokia išlaidų dalis bus kompensuojama grįžus į Lietuvą.

Negali būti kompensuojamos tos paslaugos, kurios Lietuvoje neapmokamos PSDF biudžeto lėšomis. Be to, nėra kompensuojamos svetur patirtos slaugos ar ilgalaikio gydymo, skiepijimo, prevencinių programų paslaugų išlaidos. Specialistai ragina įsidėmėti, kad išvykstant visada reikalingas gydytojo siuntimas, nes tokia sąlyga taikoma ir apdraustiesiems, gaunantiems paslaugas Lietuvoje.

Galimybe gydytis ES šalyse pacientai gali naudotis nuo 2013-ųjų spalio 25-osios, kai įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas. 2014–2017 m. ligonių kasos iš viso gavo 293 gyventojų prašymus kompensuoti gydymo ES šalyse patirtas išlaidas. Tam iš PSDF biudžeto buvo išleista apie 238,8 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą:

http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/tarpvalstybine-sveikatos-prieziura

https://ec.europa.eu/health//sites/health/files/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_lt.pdfKontaktai žiniasklaidai:
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
Tel. 8687 41445

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas