Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, norėdami būti apdrausti Lietuvos sveikatos draudimu, Europos ekonominės erdvės aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės studijų formos studijų programas studijuojantys jaunuoliai TLK kasmet turi pateikti užsienio aukštosios mokyklos išduotos oficialios akademinės pažymos originalą, tačiau deklaruoti išvykimo neturi?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleiviams – apie draustumą ir saugesnes keliones po Europą Atnaujinta 2018-06-01
Vilniaus TLK specialistės J. Babilčiūtė ir R. Vadoklytė Vilniaus Senvagės gimnazijoje pristatė ESDK. Vilniaus TLK nuotrauka

Mokslo metams baigiantis, jaunuolių atostogos dažnai jau yra suplanuotos arba aktyviai planuojamos. Nemaža jų dalis – tai kelionės į užsienį. Tad Vilniaus teritorinė ligonių kasa Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleiviams papasakojo apie Europos sveikatos draudimo kortelę – būtinosios medicinos pagalbos garantą keliaujant po Europą.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) specialistės Justina Babilčiūtė ir Rūta Vadoklytė Vilniaus Senvagės gimnazijos mokytojos Gitanos Pranckūnienės kvietimu dalyvavo devintokų pilietiškumo pagrindų pamokoje tema „Europos sveikatos draudimo kortelė – turėk ir keliausi saugiau“.

Vilniaus TLK atstovės pirmiausia papasakojo apie moksleivių ir studentų draustumą privalomuoju sveikatos draudimu, kuris, baigus mokyklą, jaunuoliams taps itin aktualus. Mat moksleiviai yra apdrausti valstybės lėšomis iki paskutinių savo mokslo metų rugpjūčio 31 dienos. Baigę mokyklą, artėjant šiai datai, jie turėtų pasidomėti savo draustumu ir prireikus juo pasirūpinti.

Pamokoje J. Babilčiūtė ir R. Vadoklytė išsamiau kalbėjo apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Ji moksleiviams, kaip ir kitiems apdraustiesiems, teritorinėse ligonių kasose išduodama nemokamai. Ši kortelė patvirtina, kad jos turėtojas turi teisę gauti kompensuojamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, laikinai viešėdamas bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių ir Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje bei Šveicarijoje.

Vilniaus TLK atstovės detaliau paaiškino, kas yra būtinoji medicinos pagalba, pabrėžė, kad viešnagės Europoje metu šios pagalbos suteikiama tiek, kad dėl sveikatos sutrikimų ESDK turėtojui nereikėtų anksčiau grįžti į Lietuvą. Suteikiamos medicinos pagalbos mastą nustato gydantis gydytojas.

Moksleiviai sužinojo, kad daugumoje šalių pateikus ESDK už būtinosios medicinos pagalbos paslaugas primokėti nereikia. Kai kurių šalių (pavyzdžiui, Belgijos, Prancūzijos) gyventojai patys susimoka dalį gydymo išlaidų, o po to kreipiasi dėl kompensacijos. Šiose šalyse viešintiems asmenims taikoma tokia pat tvarka, todėl prieš išvykstant į kelionę rekomenduojama pasidomėti, kokios paciento priemokos ir mokesčiai taikomi konkrečioje Europos valstybėje.

J. Babilčiūtė ir R. Vadoklytė pakvietė moksleivius pasirūpinti saugesnėmis kelionėmis po Europą – užsukti į Vilniaus TLK ir užsisakyti ESDK. Pateikus užpildytą prašymą ir asmens tapatybės dokumentą, ši kortelė išduodama tą pačią dieną, išimtiniais atvejais – ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Moksleiviams ESDK išduodama vieniems mokslo metams.


J. Babilčiūtė paaiškino, kad Vilniaus TLK pateikus prašymą ESDK išduodama iš karto. Vilniaus TLK nuotrauka

R. Vadoklytė moksleiviams palinkėjo po Europą keliauti saugiau, užsisakius ESDK. Vilniaus TLK nuotrauka

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas