Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, norėdami būti apdrausti Lietuvos sveikatos draudimu, Europos ekonominės erdvės aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės studijų formos studijų programas studijuojantys jaunuoliai TLK kasmet turi pateikti užsienio aukštosios mokyklos išduotos oficialios akademinės pažymos originalą, tačiau deklaruoti išvykimo neturi?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Dėl krūties vėžio prarandame beveik 500 moterų per metus – per daug Atnaujinta 2018-05-28
Vilniaus TLK nuotrauka

Gegužės 28-ąją minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena – tai papildoma proga atkreipti dėmesį į moterų sveikatą, jai kylančias grėsmes ir būdus jas sumažinti. Šią dieną tarp įvairių moterų sveikatos aspektų dažnai aptariamas ir krūties vėžys. Dėl šios ligos kasmet netenkama daug moterų, nors diagnozavus laiku ją galima išgydyti.

Krūties vėžys – tarp moterų dažniausia ir itin klastinga onkologinė liga, kuri per metus Lietuvoje nustatoma maždaug pusantro tūkstančio moterų. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, dėl krūties piktybinių navikų 2017-aisiais Lietuva neteko 489 moterų. Pasak Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) direktoriaus pavaduotojos Dalios Šimelienės, tai mūsų mažai šaliai vis dar yra gerokai per daug, nes užkirsti kelią šiai ligai arba labai pagerinti situaciją – įmanoma.

Lietuvoje yra efektyvių ir tikrai prieinamų prevencinių krūtų patikros priemonių. Viena iš jų – jau tryliktus metus šalyje vykdoma Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa. Joje gali ir aktyviai skatinamos dalyvauti moterys nuo 50 iki 69 metų.

„Šio amžiaus moterys priskiriamos didžiausios rizikos grupei, todėl nemokamai kas dvejus metus gali pasitikrinti, ar neserga krūties vėžiu. Be to, atliekant mamogramą nustatoma, ar nėra ikivėžinių pakitimų, ar neatsirado ligos užuomazgų. Būtent tai, kad aptinkami labai maži dariniai, yra ypač svarbu šio klastingo, dažnai per ilgai visai nepastebimo krūties vėžio atveju. Laiku nustačius problemą, tikrai galima padėti – skelbiama, kad daugiau kaip 95 procentai moterų, kurioms nustatomas pirmos stadijos krūties vėžys, yra visiškai išgydomos“, – sako D. Šimelienė.

Pasak Vilniaus TLK direktoriaus pavaduotojos, reikiama pagalba suteikiama ir pagal amžių rizikos grupei nepriskirtinoms, todėl negalinčioms dalyvauti programoje moterims. Pastebėjusi pakitimų krūtyse ar kitų nerimą keliančių požymių, bet kuri moteris iškart turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Įtardamas patologiją, jis išduoda siuntimą pas reikiamą specialistą, kad būtų atlikti geriausiai būklę atskleidžiantys tyrimai.

Be to, tokiais atvejais visai nebūtina iškart registruotis ir vykti į Nacionalinį vėžio institutą, kaip dažnai manoma. Pradinio krūtų ištyrimo paslaugos apdraustosioms su siuntimu nemokamai yra teikiamos ir kitose gydymo įstaigose, kuriose įprastai ir eilės trumpesnės, ir įtampos gali būti mažiau.

„Šių paslaugų prieinamumui didinti skiriama daug dėmesio. Pradinio krūtų ištyrimo paslaugų vis daugiau teikiama Vilniaus Antakalnio, Šeškinės ir Centro poliklinikose. Jose buvo didinamas patikroms atlikti reikiamų specialistų skaičius, gilinamos jų žinios, prireikus specialistams teikiamos Nacionalinio vėžio instituto konsultacijos. Per 2017-uosius šiose trijose Vilniaus poliklinikose suteikta per 10 tūkst. krūtų patologijos patikros paslaugų“, – sako D. Šimelienė.

Vilniaus TLK atstovė pabrėžia, kad didelei daliai poliklinikose pasitikrinusių moterų nė nereikia kreiptis į Nacionalinį vėžio institutą, nes tyrimai parodo, kad piktybinių darinių nėra. Kita vertus, poliklinikoje vos įtarus galimą piktybinę patologiją, pacientės į Nacionalinį vėžio institutą registruojamos nedelsiant ir patenka maksimaliai greitai – vadinamuoju „žaliuoju koridoriumi“.

Svarbu tai, kad krūtų patologijos patikros paslaugas Antakalnio, Centro ir Šeškinės poliklinikose gali gauti ne tik šių poliklinikų pacientės, bet ir moterys, prisirašiusios prie kitų sveikatos priežiūros įstaigų Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose.

Pasak D. Šimelienės, tiek norint dalyvauti krūties vėžio prevencinėje programoje, tiek nerimaujant dėl galimos krūtų patologijos, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis paskiria reikiamus tyrimus ar nusiunčia pas gydytoją specialistą. „Svarbiausia – nesibaiminti, kol dar nieko nenustatyta, bet kartu – visada būti sau atidžioms ir veiklioms, kad problema būtų pastebėta laiku ir lengviau pašalinama,“ – naudotis Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamomis prevencinėmis priemonėmis ragina Vilniaus TLK direktoriaus pavaduotoja.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas