Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms


Gyventojus konsultuojame
Telefonu:
8 700 88 888 (skambinant iš užsienio +370 5 236 4114)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Druskininkiečiams priminta apie nemokamą rimtų ligų prevenciją Atnaujinta 2018-02-27
Vilniaus TLK atstovė L. Giedraitienė renginyje „Sveikata ir onkologija“.
I. Tamulevičienės nuotr.

Baigiantis vasariui į Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vykusį renginį „Sveikata ir onkologija“ susirinko apie keturiasdešimt pedagogų. Šiame Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje pranešimą skaitė Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) atstovė Leokadija Giedraitienė.

L. Giedraitienė kalbėjo itin svarbia tema – dalyviams pasakojo apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamas prevencines programas, padedančias užkirsti kelią pavojingoms ligoms. Vilniaus TLK atstovė priminė, kad apdraustieji, priklausantys rizikos grupėms pagal amžių, gali nemokamai dalyvauti prevencinėse programose: 25–60 m. moterys gali pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio, 50–70 m. moterys – dėl krūties vėžio, 50–70 m. vyrai – dėl prostatos vėžio, 50–75 m. gyventojai – dėl storosios žarnos vėžio, taip pat 40–55 m. vyrai ir 50–65 m. moterys – dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

„Nustatyto amžiaus žmonės pagal šias programas dėl minėtų ligų gali tikrintis kartą per 1–3 metus – priklausomai nuo programos. Šiose programose numatytos paslaugos (tyrimai, gydytojo darbas, medžiagos) asmenims, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, teikiamos nemokamai. Tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – sako programas pedagogams pristačiusi L. Giedraitienė.

Pasak Vilniaus TLK atstovės, gyventojai turėtų nebijoti tikrintis, nedelsti – sulaukę nustatyto amžiaus, pasinaudoti prevencinėmis priemonėmis, nes jos padeda išvengti ligų arba, laiku nustačius diagnozę, padidina tikimybę išgyti.

Renginio „Sveikata ir onkologija“ dalyviai domėjosi ir kitomis svarbiomis temomis – L. Giedraitienė atsakė į klausimus dėl medicininės reabilitacijos ir dantų protezavimo tvarkos bei Europos sveikatos draudimo kortelės suteikiamų garantijų. Vilniaus TLK atstovė padalijo lankstinukų su informacija apie prevencines programas ir kitas privalomojo sveikatos draudimo garantijas apdraustiesiems.

Antrojoje renginio dalyje Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irma Tamulevičienė pedagogus pakvietė dalyvauti protų mūšyje „Sveikata ir onkologija“. Atsakydami į klausimus onkologinių ligų prevencijos tema, mokytojai turėjo pasitelkti ne tik turimas žinias, bet ir kūrybiškumą, logiką, komandinį darbą. Laimėtojų komandai įteikti Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigti prizai.

Išsamesnė informacija apie PSDF biudžeto lėšomis finansuojamas prevencines programas pateikiama Vilniaus TLK interneto svetainės skiltyje „Gyventojams“ –> „Prevencinės programos“, o spustelėjus nuorodą „Pasitikrinkite, kokiomis programomis Jūs galite pasinaudoti“, iškart nurodoma (-os) gyventojui tinkama (-os) programa (-os).


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

 

„Atgimimo“ mokyklos pedagogams L. Giedraitienė pasakojo apie prevencines programas.
I. Tamulevičienės nuotr.

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas